Advert
Advert

Üç sendikadan sağlık çalışanlarına vefa borcu

Üç sendikadan sağlık çalışanlarına vefa borcu
Üç sendikadan sağlık çalışanlarına vefa borcu Küçük Menderes
Bu içerik 799 kez okundu.

Üç eğitim sendikası, sağlık çalışanlarına destek amaçlı Ödemiş Devlet Hastanesi'nin önünde "Evde kal Ödemiş" çağrısında bulundu. Türk Eğitim Sendikası (TES) Ödemiş İlçe Temsilcisi Oğuz Sezer, Eğitim-İş Ödemiş İlçe Temsilcisi Rıza Gürbüz, Eğitim-Sen Ödemiş İlçe Temsilcisi Tayfun Bengi ile Türk Eğitim-Sen 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Tuncay Ünsal'ın da katıldığı açıklamada amacın sağlık çalışanlarına duyulan minnettarlığı göstermek olduğu belirtildi.

TES Ödemiş İlçe Temsilcisi Oğuz Sezer, "İnsana hizmet aşkı ile çalışan tüm sağlık çalışanlarına minnettarlığımızı sunuyoruz. Bu zorlu günlerimizde verdiğiniz emekler karşısında kalplerimiz, bütün sağlık çalışanlarının yanındadır. İyi ki varsınız. İnsanla uğraşıp insanı yaşatmayı, insanın acısını azaltmayı, dertlerine derman olmayı görev bilen size teşekkür ederiz. Başkalarının dertleriyle dertlenen, kişisel işlerini mesleki ve toplumsal sorunların hep bir adım gerisinde tutan bütün sağlık çalışanlarına minnettarlığımızı sunuyoruz" dedi.

"Onlara çok şey borçluyuz"

Eğitim-İş Ödemiş İlçe Temsilcisi Rıza Gürbüz, "Sağlıklı toplum olabilme yolunda var gücüyle uğraşan insanlığa nitelikli yaşam sunmayı amaç edinen, 'Önce insan' ilkesi ile gece gündüz özveri ile çalışan, sağlık hizmetlerinin her alanında fedakarlık gösteren sağlık personeline teşekkürlerimizi sunuyoruz. Verdiğiniz mücadele ve harcadığınız emek, her türlü alkışın üzerindedir" cümlelerini kullandı.

Eğitim-Sen Ödemiş İlçe Temsilcisi Tayfun Bengi, "Teşekkürü bu kadar hak eden insanın kişisel koruyucu ekipman olmadan salgın ile mücadele edemeyeceği ortadadır. Tüm sağlık personelinin güvenli bir çalışma ortamında mücadelesi sonucunda bunu kazanmamız mümkündür. Ödemiş halkı da evinde kalarak bu sürece destek olacaktır. Sizi saygıyla selamlıyoruz" şeklinde konuştu.

Türk Eğitim-Sen 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Tuncay Ünsal ise şunları söyledi: "Buradaki asli amacımız, 'Evinizde kalın' mesajı vermek. Toplumsal bir farkındalık yaratmak adına üç sendikamızla bir araya gelerek vefakar sağlık çalışanlarımızı bir kez daha alkışlamak istedik. Onlara çok şey borçluyuz."

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özel Medifema'dan basına toplantı
Özel Medifema'dan basına toplantı
Cumartesi Pazarı'nda koronavirüs tedbiri
Cumartesi Pazarı'nda koronavirüs tedbiri