Advert
Advert

Bayındır'da virüs seferberliği

Bayındır'da virüs seferberliği
Bayındır'da virüs seferberliği Küçük Menderes
Bu içerik 316 kez okundu.

Ülkemizde ve tüm dünyada olduğu gibi Bayındır'da da koronavirüs ile mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak Bayındır'da koronavirüs salgını sebebi ile yapılan toplantıda alınan karar ile 65 yaş üstü ve dışarı çıkmak istemeyen vatandaşlar için Bayındır Belediyesi ve Bayındır Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın işbirliğinde ''Eve Servis'' hizmeti veren esnafın listesi yayınlandı. Bu liste yardımı ile Bayındırlılar, evlerinden çıkmadan ihtiyaçlarını evlerine sipariş verebilecekler.  

Telefonla arıyorlar

Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olanlar için sokağa çıkma yasağı geldikten sonra bir mesaj yayınlayarak Bayındır Belediyesi olarak 7/24 hizmete hazır olduklarını, vatandaşların acil ihtiyaçları için Zabıta Müdürlüğü ve Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü ile belirtilen numaralardan iletişime geçebilecekleri konusunda bilgilendirmede bulunmuştu.

Ayrıca Bayındır Belediyesi tarafından oluşturulan bir ekip, ilçede yaşayan 65 yaş üstü vatandaşları telefon ile arayarak ihtiyaçlarını not alıyor ve tedarik ederek ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırılmasını sağlıyor.

Pazarlarda sıkı çalışma

Bayındır Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ilçe genelinde yürüttüğü temizlik ve dezenfekte çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor. İlçe merkezinde ve diğer mahallelerde açılan pazarlarda sadece sebze meyve satışına izin verilirken pazar kurulmadan önce ve kurulduktan sonra temizlik ve dezenfekte çalışmalarına büyük önem veriliyor.

Bayındır Belediyesi Zabıta Müdürlüğü de İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgelerde belirtilen hususların uygulanması için sürekli olarak ilçe genelinde denetimler gerçekleştiriyor.

Onur Karagöz

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber