Advert
Advert

Saygılıer'den "Evde kal" çağrısı

Saygılıer'den
Saygılıer'den Küçük Menderes
Bu içerik 382 kez okundu.

Ödemiş'in tanınan esnafından 70 yaşındaki Adnan Saygılıer, yazarı olduğu gazetemiz aracılığıyla yaşıtlarına ve Ödemişli vatandaşlara "Evde kal" çağrısında bulundu. Saygılıer, "Biliyorsunuz ki 65 yaş ve üstü vatandaşların koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkması sınırlandırıldı. Bu süreyi iyi değerlendirebilmek adına gelecek dönemde çıkaracağım kitabımın hazırlıklarını yapmaktayım.

10 Mart tarihinde Türkiye'de görülen bu hastalık, hepimizi çok üzdü. 65 yaş ve üstünün evde kalması gerekliliği, hükümet tarafından alınmış sağlıklı bir karardır. Gönül ister ki tüm ülke genelinde sokağa çıkma yasağı olsun. İlerleyen günlerde bu gibi tedbirlerin alınacağına da inanıyorum. Önümüzde İtalya gibi bir örnek var. İnsanlar perişan oldu. İtalya'da her geçen gün hayatını kaybeden sayısı, katlanarak artıyor. Allah yardımcıları olsun. Umuyorum her şey iyi olacak.

Bu önlemler kapsamında günlerdir evdeyim. Bu süre zarfında arayan, ziyaretime gelen herkese çok teşekkür ederim. Televizyonlarda izliyorum. Bazı 65 yaş ve üstü arkadaşlarım, inatla dışarı çıkmaya çalışıyorlar. Bu kişilerin kendi sağlıkları ve çevresindekilerin sağlıkları adına evde kalması çok önemli. Öte yandan küçük esnaf ve zanaatkarlar için hükümet hiçbir tedbir almadı. Bu insanların dükkan kirası, vergisi, çalışanı var. Dükkanları kapanırsa ne yaparlar? Hükümet, daha iyi tedbirler alarak vatandaşları her alanda koruma altına almalı" dedi.

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özel Medifema'dan basına toplantı
Özel Medifema'dan basına toplantı
Cumartesi Pazarı'nda koronavirüs tedbiri
Cumartesi Pazarı'nda koronavirüs tedbiri