Advert
Advert

Torbalı'da koronavirüs zirvesi

Torbalı'da koronavirüs zirvesi
Torbalı'da koronavirüs zirvesi Küçük Menderes
Bu içerik 416 kez okundu.

Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, Torbalı Devlet Hastanesi Başhekimi Şenol Topçu ve ilçedeki gazetecilerin katılımıyla korona zirvesi gerçekleşti. Öter, ilçede virüse karşı alınan önemlere değinerek bilgi kirliliğine sebebiyet veren kişiler konusunda uyarılarda bulundu.

Koronavirüsün ilk olarak Çin temaslı bir kişiye bulaşarak ülkemizde de teşhis edilmesinin ardından sağlık kurumlarındaki bütün imkanlar seferber edilerek 81 vilayette çalışmalar başlatıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, her gün anlık olarak açıklama yaparak vatandaşı bilgilendirirken sosyal medyada gerçeği hiçbir şekilde yansıtmayan paylaşımlar yapanlar vatandaşları galeyana getiriyor. Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, bu konu hakkında bilgilendirme yapmak adına gazetecilerle bir araya geldi.

"Torbalı'da virüs yok"

Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, ilçedeki muhabirlerle bir araya geldi. Koronavirüs gündeminin değerlendirildiği toplantıya Torbalı Devlet Hastanesi Başhekimi Şenol Topçu da katıldı. Kaymakam Öter, Torbalı'da koronavirüs vakasının görülmediğinin altını bir kez daha çizerken ilçede alınan önlemleri tek tek saydı. Başhekim Şenol Topçu da hastanenin her anlamda hazır olduğunu belirtti. Kaymakam Öter, gazetecilerden halkı yanlış bilgilendirecek ve tedirginlik yaratacak haberler yapmamalarını istedi.

"Gerekmedikçe evden çıkmayın"

Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, basın kuruluşları aracılığıyla halka şu bilgileri verdi: "Şu ana kadar ne Torbalı'da ne de çevresinde görülmüş bir vaka var. İnşallah görülmez ancak görüldüğü takdirde de biz enfekte olan kişiyi izole bir ortamda tedavi altına almak ve virüs kimseye bulaşmadan yok edilmesini sağlamak için gerekli tedbirleri aldık. Şu anda devletimizin verdiği talimatları uyguluyoruz, halkımıza gerekmedikçe evden çıkmamaları gerektiğini vurguluyoruz. Kaymakamlık binamız düzenli olarak belediyemiz tarafından ilaçlanıyor. Hastanemiz her gün ilaçlanıyor. Halkımız da ellerini sürekli olarak yıkar ve hijyen kurallarına dikkat ederse hastalık yayılmadan atlatılır" dedi.

"Sahte ihbarlara aldırış etmeyin"

Kaymakam Öter, asılsız paylaşım yapan kişileri uyararak, "Birileri, sosyal medya üzerinden kaos çıkarmaya çalışıyor. Sürekli olarak yalan bilgiler veriliyor. Bunu yapan kişiler hakkında gerekli adli işlemler yapılıyor. Biz de vatandaşlarımıza böyle sahte paylaşımlara inanmamalarını ve yalnızca devletin yetkili kurumlarının açıklamalarını dikkate almalarını tavsiye ediyoruz" dedi.

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber