Advert
Advert

Zorlu süreçte esnafa destek

Zorlu süreçte esnafa destek
Zorlu süreçte esnafa destek Küçük Menderes
Bu içerik 285 kez okundu.

Selçuk Belediyesi, koronavirüs ile mücadele sürecinde önlem ve çözüm önerileri sunan bir bildiri yayınladı. Selçuk Belediyesi ve Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in sosyal medya hesaplarından paylaşılan bildiride dünyayı tehdit altına alan koronavirüs salgını ile ilgili kentte alınan önlemler ve yapılacak çalışmalar hakkında detaylı bilgi verildi.

"Efes Selçuk Belediyesi Koronavirüs ile Mücadele Çözüm Masası" başlığıyla kamuoyu ile paylaşılan maddeler arasında belediye mülkiyetinde bulunup faaliyetlerine izin verilmeyen iş yerlerinin kira ödemeleri, kapalı kaldıkları sürece ertelenecek. İşletmelerin kapalı kaldıkları süre, kira süresine eklenecek. Ertelenen kira bedelleri için yasal prosedürler çerçevesinde iş yeri sahiplerine kolaylık sağlanacak.

Maddeler halinde belirtildi

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görüldüğü andan itibaren sıkı bir şekilde çalışmaya başlayan Selçuk Belediyesi gerek diğer kurumlarla işbirliği içinde, gerekse doğrudan hareket ederek çözüm masası ile süreci yönetecek. Selçuk Belediyesi Koronavirüs İle Mücadelede Çözüm Masası tarafından yayınlanan, kentte alınacak önlem ve yapılacak çalışmaları içeren bildiride yer alan bazı maddeler şöyle:

•  Toplu taşıma araçları, sokak, meydan gibi toplu kullanıma açık yerlerde dezenfektasyon çalışmaları süregeldiği şekilde devam edecek.

•  Belediye mülkiyetinde olan ve şehir içinde faaliyet gösteren umumi tuvaletler kapatılacak.

•  Halkın temizlik ve gıda ürünlerine gerçek fiyatlarla, sağlıklı bir şekilde ulaşabilmesi için Zabıta Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ile koordineli bir şekilde denetimlerini gerçekleştirecek.

•  Selçuk'un merkez mahalleleri dışında kalan köylerde yaşanan süreçle ilgili oluşabilecek her türlü olumsuzluğa karşı belediye bünyesinde kurulan Çözüm Masası, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde çalışacak.

Daha önce alınan önlemler

Selçuk Belediyesi,  Koronavirüs ile Mücadele Çözüm Masası'nın kurulmasının yanı sıra bugüne kadar kentte yaşayan vatandaşlara yönelik bilgilendirme çalışmaları, dezenfektasyonların gerekli noktalara yerleştirilmesi, belediye işletmelerinin kapatılması, dış birimlerde düzenlenen etkinliklerin iptali ve risk altında bulunan personele izin verilmesi, süreç açısından kritik birimlerde çalışan personelin ise özveri ile çalışmalarına devam etmesi yönünde kararlar almıştı.

Onur Karagöz

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber