Advert
Advert

"Kolonya bulmakta sıkıntı çekiyoruz"

Küçük Menderes
Bu içerik 523 kez okundu.

Koronavirüs nedeniyle sosyal medyada da sıkça konuşulan sokağa çıkma yasağı, belirsizliğini koruyor. Ödemişli vatandaşlar ise her türlü ihtimale karşı önlemlerini almakta gecikmedi. Market sahibi Haluk Uyar, "Şu anda en çok makarna, kuru bakliyat ve makarna satışı gerçekleştiriyoruz. Makarna ve bakliyatlarda fiyat değişikliği yok ancak kolonya bulmakta sıkıntı çekiyoruz. Toptancılarımız, kolonya bulamadıklarını söylüyor. Ayrıca kolonya fiyatlarında yüzde yüze yakın bir zam var. Bu durum, vatandaşlarımıza da yansıyor. 7 liradan sattığımız kolonyaları şu anda 15 liraya satmak durumundayız.

Öte yandan, sokağa çıkma yasağı ihtimali dolayısıyla vatandaşlarımız, daha önce 2-3 paket aldığı makarnayı 10 paket satın almaya başladı. Koronavirüs nedeniyle gıda satışı yaptığımız için işlerimiz biraz daha hareketli ancak o da sadece makarna ve bakliyat grubu için geçerli" ifadelerini kullandı.

"Kuru bakliyat ve makarnada zorlanabiliriz"

Biçki Market sahibi Yener Temel ise şunları söyledi: "En çok kolonya satıyorum ancak kolonya bulmakta zorlanıyorum. Kolonya fiyatları da bayağı artmış durumda. 8 liradan satışa sunduğumuz kolonyaları şu anda 17.5 liradan satıyoruz. 4 liradan sattığımız kolonyaları da 7.5 liradan veriyoruz. Litrelik olarak sattığımız kolonyaları ise 25 liradan 35 liraya çıkarmak zorunda kaldık. Normal bir zamanda bu artış olsaydı vatandaşlarımız isyan ederdi ancak çoğu vatandaş, bu fiyatları sorgulamadan kolonya satın alıyor.

Kuru bakliyat ve makarna satışları tavan yapmış olabilir ancak bu durumdan esnaf olarak biz de çok mutlu değiliz. Yarın sıkıntı çekebileceğimizi düşünüyorum. Gelecek dönemde toptancılarda bu gıdaları da bulmakta zorlanabiliriz. Bunun dışında temizlik ürünlerinde herhangi bir zam yok. Vatandaşlarımız da hijyen ürünlerini normal şekilde satın alıyor."

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber