Advert
Advert

Virüse karşı yoğun mücadele

Virüse karşı yoğun mücadele
Virüse karşı yoğun mücadele Küçük Menderes
Bu içerik 728 kez okundu.

Ödemiş Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, halkın yoğun şekilde bulunduğu kamu kurumlarını, muhtarlık ofislerini, minibüsleri, durakları ve bekleme alanlarını dezenfekte ederken Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de cadde, sokak ve meydan yıkama çalışmalarına devam etti. 

 

Koronavirüs riskine karşı alınan önlemler çerçevesinde kent merkezinde ve çevre mahallelerde Ödemiş Belediyesi ekipleri sahada. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri; cadde, sokak ve meydanlarda ilaçlama ve tazyikli suyla yıkama çalışmalarını sürdürüyor. Kaldırımlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle koordineli olarak temizleniyor. Tedbirler kapsamında geçici olarak kapatılan sosyal tesislerde bakımları yapılan ekipmanlar da dezenfekte ediliyor.
 

Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri ise belediye hizmet binalarında çalışanların ve vatandaşların vücut ısısını ölçerek takibini yapıyor. Bu arada ilçenin her tarafındaki duraklara ve billboardlara da koronavirüse karşı yapılması gerekenler, görevlilerce asıldı.
 

"Dayanışmayla kazanacağız"

 

Konu ile ilgili Ödemiş Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Bir yandan hemşehrilerimizi kişisel önlemlerle ilgili bilgilendiriyor bir yandan da hem kent merkezimizde hem de çevre mahallelerimizde cadde, sokak ve meydanları ilaçlayıp ve tazyikli suyla yıkıyoruz. Bu mücadeleyi dayanışmayla ve tedbirleri eksiksiz şekilde uygulayıp kazanacağız. Risk grubunda yer alan vatandaşlarımızın mecbur olmadıkça dışarıya çıkmamaları, hepimizin sağlığı için çok önemli" denildi.

 

Büşra Boyar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özel Medifema'dan basına toplantı
Özel Medifema'dan basına toplantı
Cumartesi Pazarı'nda koronavirüs tedbiri
Cumartesi Pazarı'nda koronavirüs tedbiri