Advert
Advert

”Vatandaşlarımız tıraşa gelmekten korkmasın"

”Vatandaşlarımız tıraşa gelmekten korkmasın
”Vatandaşlarımız tıraşa gelmekten korkmasın Küçük Menderes
Bu içerik 659 kez okundu.

1976 yılından bu yana berberlik zanaatını sürdüren Yusuf Cezayerli, koronavirüse karşı hijyen önlemlerini sıkılaştırdığını aktardı. Cezayerli, "Mesleğimizde hijyen konusunu en önde tutmaktayız. Bu konuyla alakalı yenilikleri de sürekli olarak takip etmekteyiz. Mesleğimiz, hijyene dikkat edilmediği takdirde cilt hastalıkları hususunda büyük tehlikeler yaratmakta. Bu konuyla alakalı dükkanımda sterilizasyon makinesi kullanmaktayım. Kullandığımız usturalar, makaslar ve diğer eşyalarımız, yüksek ısıda dezenfekte edilmekte. Her bir müşterim için tıraş öncesi yeni jilet takmaktayım. Müşterinin tıraşı bittikten sonra da usturadan jileti çıkararak zefiranlı su ile dezenfektesini sağlamaktayım.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs, tüm dünyayı etkilediği gibi ülkemizi de etkilemiş durumda. Bu konuda mesleki olarak federasyonumuzun ve bakanlığın bildirimleri kapsamında gerekeni yapmaya çalışıyoruz. Maske ve eldiven takmaya da başladım" dedi.

"Zorlu bir dönem, küçük esnafı bekliyor"

Cezayerli, "Bazı vatandaşlarımız, ekonomik olarak daha avantajlı gördüğü için evinde tıraş olmayı tercih etmekte. Jiletleri defalarca kullanan vatandaşlarımız, ne yazık ki bu davranışla hijyeni ihmal ediyor. Böyle bir durumda berberlerde ve kuaförlerde tıraş olmalarını kendi sağlıkları açısından daha faydalı görmekteyim.  Vatandaşlarımız, berbere tıraşa gelmekten korkmasın. Yıllardır tıraş olmak için gelen müşterilerimiz, bu salgın dolayısıyla arayıp gelmeyeceklerini söylemeye başladı. Ekonomik olarak durgun bir dönem geçirmekteyiz. Bu işi yapan çok sayıda arkadaşımızın kira, Bağ-Kur, işçi maaşı gibi çok sayıda derdi var. Zorlu bir dönem, küçük esnafı bekliyor. Pek çok meslektaş kardeşim, beni ağabey konumunda gördüğünden arayıp hijyenik aletleri nasıl alması gerektiğini soruyor. Ben de çağın gerekliliklerine göre yönlendiriyorum" ifadelerini kullandı.

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özel Medifema'dan basına toplantı
Özel Medifema'dan basına toplantı
Cumartesi Pazarı'nda koronavirüs tedbiri
Cumartesi Pazarı'nda koronavirüs tedbiri