Advert
Advert

Koronavirüs mücadelesinde yeni tedbirler

Koronavirüs mücadelesinde yeni tedbirler
Koronavirüs mücadelesinde yeni tedbirler Küçük Menderes
Bu içerik 1318 kez okundu.

 

Ödemiş Belediyesi, koronavirüs ile mücadelesine tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde kriz masası oluşturmasının yanı sıra dezenfeksiyon başta olmak üzere pek çok faaliyette bulunan Ödemiş Belediyesi, dün de birtakım yeni kararlar aldı. Bu kararlar kapsamında;

 

- Koronavirüs salgını ile mücadele çalışmalarıyla ilgili toplanan İzmir İli Hayvan Sağlığı Zabıtası Komisyonu'nun 18 Mart 2020 tarihli toplantısında alınan karar gereği Ödemiş Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı, dünden itibaren ikinci bir karara dek kapatıldı.

 

- İçişleri Bakanlığı kararı ile sağlık tedbirleri kapsamında nikah yapılan yerlerde geçici bir süre boyunca gelin, damat, iki şahit ve yalnızca birinci derece akraba olan anne, baba ve kardeşlerin katılımıyla nikah kıyma işlemi yapılacak.

 

- Koronavirüsün ülkemizde yayılmasına engel olmak, hastalıktan korunmak ve etkilerini en aza indirmek için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınan tedbirler kapsamında taziye evleri ve taziye çadırlarının kullanımına bir süre ara verildi.

 

Dezenfeksiyon tam gaz

 

Ödemiş Belediyesi'ne bağlı ekiplerce ilçe genelindeki dezenfeksiyon çalışmaları hız kesmiyor. Konu hakkında yapılan açıklamada, "Koronavirüs salgınına karşı aldığımız önlemler çerçevesinde çalışmalarımız sürüyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, kent merkezinin yanı sıra çevre mahallelerimizde dezenfeksiyon ve tazyikli su ile yıkama çalışmalarına devam ediyor. Cadde ve sokakların yanı sıra Ödemiş Devlet Hastanesi bahçesi yıkandı.
 

Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, belediye hizmet binalarımızda çalışma arkadaşlarımızın ve hemşehrilerimizin vücut ısısını ölçmeye devam ediyor. Halkımızın sağlığı için çalışmalarımız aralıksız şekilde sürüyor" denildi.

 

"Önlemler hepimiz için"

 

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş de, "Belediye ekiplerimiz, kentimizin dört bir yanında halkımızın sağlığı için çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Tüm ekiplerimize kolaylıklar diliyorum.
Bu salgına karşı önlemlerimizi bir an olsun ihmal etmeyelim. Alınan önlemler, hepimizin sağlığı için. Tüm hemşehrilerimize sağlıklı günler diliyorum" ifadelerini kullandı.

 

Büşra Boyar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özel Medifema'dan basına toplantı
Özel Medifema'dan basına toplantı
Cumartesi Pazarı'nda koronavirüs tedbiri
Cumartesi Pazarı'nda koronavirüs tedbiri