Advert
Advert

Akü geri dönüşüme fren

Akü geri dönüşüme fren
Akü geri dönüşüme fren Küçük Menderes
Bu içerik 388 kez okundu.

Torbalı Organize Sanayi Bölgesi'ne kurulması öngörülen atık akü geri dönüşüm tesisi ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya; Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar, oda başkanları ve mahalle muhtarları ile toplantı yaptı. Kaya, ÇED raporunun yeniden düzenlenmesi için bakanlık tarafından çalışma yapılacağını, Yorgancılar ise OSB'de böyle bir tesise izin vermeyeceklerini müjdeledi.

İlçede tarımsal üretimin en fazla olduğu verimli arazilere yakın bir noktada akü geri dönüşüm tesisi kurulması için bakanlıktan olur gelmesiyle birlikte bölge sakinlerinden tepkiler gelmeye başlamıştı. Tesisin faaliyete geçmesiyle çevredeki tarım arazilerinde yetişen ürünlerin zarar görmesini istemeyen üreticiler, seslerini ilgili makamlara duyurmak amacıyla Torbalı Organize Sanayi Bölgesi'nin girişinde eylem yapmıştı. Sağanak yağmur altında geri dönüşüm tesisinin çevreye vereceği zararları dile getiren üreticilerin yaptığı eylem, ülke gündeminde geniş yer tutarken konuyla ilgili olumlu bir gelişme yaşandı.

ÇED raporu yeniden düzenlenecek

Sivil toplum örgütleri ve oda başkanlarının da katılarak destek verdiği eylem sonrasında AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya'nın girişimleri ile Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, Torbalı Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin, Ahmetli Mahallesi Muhtarı Hasan Kaplan, Kaplancık Mahallesi Muhtarı Turan Aykır, Yeniköy Mahallesi Muhtarı Bülent Ege ve Özbey Mahallesi Muhtarı Şemsettin Kanza, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar ile bir araya geldi. Toplantıda tesisin sebebiyet vereceği çevre sorunları üzerine durularak bölgenin tarım arazisi olduğu vurgulandı.

Yapılan konuşmaların sonunda Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar, akü geri dönüş tesisinin yapılmaması için OSB yönetimi ile çalışma yapılacağını ifade etti. AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya da tesis için verilen ÇED raporunun bakanlık tarafından yeniden düzenlemeye alınacağı belirtti. Özbey Mahallesi Muhtarı Şemsettin Kanza, toplantıyı organize ederek ÇED raporu hakkında müjdeli haberi veren AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya'ya teşekkürlerini iletti.

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber