Advert
Advert

"Üzerimize düşeni yapacağız"

Küçük Menderes
Bu içerik 425 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmire uzak ilçelerin muhtarlarıyla buluşmaya devam ediyor. Tunç Soyer, bu kapsamda önceki gün Tire'deydi. Tire Kent Arşivi Merkezi'nin (TİKAM) açılışına katılan Soyer, ardından Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran'ın ev sahipliğinde Tireli muhtarın taleplerini dinledi. Soyer, talepleri tek tek not aldı ve başlatılan çalışmalarla ilgili muhtarları bilgilendirdi.

 

Tire'ye mobil mezbaha

 

Toplantıda Soyer, Seferihisar’da başlayan İZTAŞIT uygulamasının Tire'ye de geleceğini söyledi. Küçükbaş hayvancılığın güçlendirilmesinin önemini vurgulayan Soyer, Tire'ye en kısa zamanda mobil mezbaha kuracaklarını söyledi. Soyer, İpekçiler Mahallesi Muhtarı Berna Kireşçi'yi de Tire'deki 88 muhtar içinde tek kadın muhtar olduğu için tebrik etti.

 

Kurtuluş tarımda

 

Üç saatlik toplantının ardından yeniden söz alan Tunç Soyer, tarımın öneminin altını çizdi. Soyer şöyle konuştu: "Bu memleketin kurtuluşunun tarımda olduğunu biliyoruz. Tarım için de küçük üreticiyi yaşatmamız gerekiyor. Bu yüzden kırsal kesime hizmet götürmek çok önemli. Biz üzerimize düşeni yapacağız. Siz de mutlaka kooperatifler kurun ya da mevcut kooperatifleri güçlendirin. Daha çok üretin. Siz ne üretirseniz biz satın alacağız."

 

Toplantıda ulaşım, üretim yollarının asfaltlanması, foseptik çukurlarının açılması, eski köylere parke taş döşenmesi,  içme suyu çalışmalarının yapılması, derelerin ıslah edilmesi, mezarlık duvarlarının yenilenmesi, kütüphanelere kitap temin edilmesi, gençlere halı saha, çocuk oyun parkı, spor alanlarının kurulması talepleri öne çıktı.

 

Büşra Boyar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber