Advert
Advert

Ayakkabıcıların yüzü gülüyor

Ayakkabıcıların yüzü gülüyor
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor Küçük Menderes
Bu içerik 577 kez okundu.

Ödemiş Ayakkabıcılar Odası ile Ödemiş Belediyesi'nin işbirliğinde ilki gerçekleştirilen Ayakkabı Festivali, bugün sona erecek. Geçtiğimiz hafta cuma günü açılışı yapılan festivalden hem alıcı hem de satıcı memnun olduğunu belirtiyor.

Konuyla alakalı açıklama yapan Kaya Kundura'nın sahibi Meral Kaya, "Festival, çok güzel geçti. Satışlarımız çok iyiydi. Her şeyden önemlisi, ayakkabıcı esnafı olarak kendi aramızda bir bağ kurma imkanı yakaladık. Büyük firmalara karşı el ele vererek her olumsuzluğun hakkından gelebileceğimizi de göstermiş olduk. Gelecek yıllarda devamı gelsin istiyoruz. Müşterilerimizin de bu konudaki talepleri çok fazla" dedi.

Talepten dolayı bugün bitecek

Duygu Ayakkabı'nın sahibi Hüseyin Kanlıcı ise şunları söyledi: "Halkımız, bu festivalden çok memnun kaldı. Biz de bu festivali çok mutlu bitireceğiz. Ayrıca festival, yerel ayakkabıcı esnafımızla birleşmemize de vesile oldu. Dört bin ayakkabı ile festivali açtık ve yüzde seksenini sattık. Festival, normalde 29 Şubat'a kadar sürecekti ancak ayakkabılarımız da az kaldığı için 27 Şubat'ta sonlandırma kararı aldık. Bu festivalin devamını hem biz hem de halkımız gelecek yıllarda da görmek istiyor. Üstelik halkımız, sadece burayla da sınırlı kalmamızı istemiyor. Dışarıdan gelen misafirlerimiz, havzanın diğer ilçelerinde de festival yapmamızı istedi."

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber