Advert
Advert

O ankete durdurulma kararı

O ankete durdurulma kararı
O ankete durdurulma kararı Küçük Menderes
Bu içerik 1760 kez okundu.

Türkiye Çobanları 4. Küçükbaş Hayvan ve Tanıtım Etkinlikleri'ne ait internet sitesinde Küçükbaş Canlı Hayvan Etkinliği'nin hangi bölgede yapılacağının belirlenmesi için geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden yapılan anketin durdurulduğu belirtildi.

 

Açıklamada bulundular

 

İnternet üzerinden yapılan açıklama ise şu şekilde: "14 Şubat 2020 tarihinde halk oylamasına sunduğumuz ve daha evvel 5 Mart 2020 tarihinde sonlandıracağımızı duyurduğumuz '2020 Küçükbaş Canlı Hayvan Etkinliği Hangi İlimizde Yapılsın?' anket çalışmamız hakkında gerçekleştirmiş olduğumuz kontroller sonucunda anketimizin sonlandırılması kararı alınmıştır. Anket çalışmamız, 18 Şubat 2020 tarihi saat 13.30 itibarı ile son canlı kontrollerin ardından aynı gün saat 13.47'de durdurulmuştu. Anket çalışmamızda son canlı kontrollerin gerçekleştiği saat 13.30 itibarı ile toplanan oyların neticesinde tekrar kontrol edilerek durdurulmasına sebep olan aynı IP adresli mükerrer oyların tasnifi yapılacaktır. Gerekli kontrollerin ve tasniflerin yapılmasının ardından 25 Şubat Salı günü saat 16.00'da anket sonuçlarının açıklanması ön görülmektedir. Anket çalışmasının kontrolleri ve sayımları hakkında tüm gelişmeler duyurulmaya devam edecektir."

 

"Ya biz ya İnegöl diskalifiye olacak"

 

Konuyla alakalı açıklama yapan Küçük Menderes Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Derneği Başkanı Murat Cansız, "Bu aşamadan sonra yetkili kişilerden edindiğimiz bilgilere göre oylar sayılacak. Anketin iptalinin sebebi aynı IP üzerinden defalarca kez kullanılan sahte oylar. Aslında bunun ne bizimle ne de İnegöl ile alakası olduğunu düşünüyoruz. Bu etkinliğin yapılmasına engel olmak isteyen kişiler tarafından da sahte oy kullanımı yapılmış olabilir kanaatindeyiz. Edindiğimiz bilgilere göre, İnegöl'e aynı IP üzerinden beş bin oy kullanımı olmuş. Şimdiki süreçte bu durum nedeniyle ya biz ya da İnegöl diskalifiye olacak. Sonuç ne olursa olsun bu etkinliği Ödemiş'te yapacağız" dedi.

 

Ece Köseoğlu

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber