Advert
Advert

Tiyatro birliğine üye oldu

Tiyatro birliğine üye oldu
Tiyatro birliğine üye oldu Küçük Menderes
Bu içerik 447 kez okundu.

Tire Belediyesi Tiyatro Topluluğu, 10 il 28 ilçeden toplam 53 üyesi olan Ege Tiyatrolar Birliği üyesi oldu. Katıldığı tiyatro yarışmalarında kazanılan İzmir birinciliği ve Ege Bölge üçüncülüğü başarıları ile adından söz ettiren Tire Belediyesi Tiyatro Topluluğu, Ege Tiyatrolar Birliği'ne üye olması sayesinde düzenlenen tiyatro kampları ve eğitimlere katılım sağlayabilecek ve birlik üyelerinin oyunlarını Tire'de misafir edebilecek. Tireli tiyatrocular da oyunlarıyla diğer il ve ilçelerde sahne alarak ilçeyi temsil edecek.

"Çalışmalar neticesinde davet aldık"

Prestijli bir topluluğa üye olmaları nedeniyle onur duyduklarını ifade eden Tire Belediyesi Tiyatro Topluluğu Eğitmeni Dündar Taşal, "Ramazan aylarında gerçekleştirdiğimiz Ramazan Kumpanyası oyunları, okullarda gerçekleştirdiğimiz oyun gösterimleri ve her yaştan kursiyerimizle gerçekleştirdiğimiz tiyatro dersleri ile 'Tire'de Tiyatro Var' demek için çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız çalışmalar neticesinde içerisinde birçok profesyonel tiyatro ve büyükşehir belediyesi şehir tiyatrolarının da yer aldığı Ege Tiyatrolar Birliği'ne dahil olmak üzere davet aldık. Aldığımız davet üzerine 'Birlikteysek Güçlüyüz' düşüncesiyle ve biz de tiyatro ailemizi büyütmüş olduk" dedi.

Yapılan çalışmalarda Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran'ın kendilerine her zaman maddi ve manevi destek verdiğini de belirten Taşal, "Sanata ve sanatçıya verdiği değer için her zaman için kendisine teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

Büşra Boyar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çıkan tartışmada komşusunu vurdu
Çıkan tartışmada komşusunu vurdu
İsimler belli oldu
İsimler belli oldu