Advert
Advert

O yol tamamen yenileniyor

O yol tamamen yenileniyor
O yol tamamen yenileniyor Küçük Menderes
Bu içerik 820 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Torbalı Belediyesi'nin ortak faaliyeti kapsamında Çaybaşı Mahallesi'nde yol asfaltlama ve kaldırım düzenleme çalışması başlatıldı. Çalışma, 25 günde tamamlanıp yepyeni görünümüne kavuşacak. Geçtiğimiz cumartesi günü sabah saatlerinde başlatılan yol çalışmasında ilk olarak Çaybaşı Mahallesi Menderes Caddesi yolu sökülmeye başlandı. Yaklaşık iki kilometrelik yol üzerinde devam eden yol çalışması, toplamda 25 gün sürecek.

Yol tamamen asfaltlanacak

Toplamda 25 gün sürecek çalışmanın ilk etapları sorunsuz şekilde ilerliyor. 15 kişilik ekibin yoğun bir şekilde çalıştığı bölgede cadde, kısmen trafiğe kapatıldı. Yol düzenleme çalışmasının son bulması sonrasında yaklaşık iki kilometrelik yola sıcak asfalt dökülecek. Çalışmaların son bulmasının ardından kaldırımlar düzenlenecek. Son olarak ise ekip, Eğerci ve Şehitler kavşaklarını düzenleyecek. Son zamanlarda yaşanan trafik kazalarına karşı kavşak düzenlemesi gerçekleştirecek.

Cadde sil baştan

Çaybaşı bölgesinde başlatılan yol asfaltlama ve kaldırım düzenleme çalışmasının sorunsuz şekilde ilerlediğini ifade eden Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yakupoğlu, "Geçtiğimiz hafta başlayan ve Torbalı Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin ortak gerçekleştirdikleri yol asfaltlama ve kaldırım düzenleme çalışması, yoğun bir şekilde devam ediyor. 25 gün sonra çalışmanın olduğu Menderes Caddesi, sil baştan yenilecek. Bu yolu kullanan araç sürücüleri ve yayalarımız, rahat bir nefes alacaktır" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terhisine 38 gün kala kayboldu
Terhisine 38 gün kala kayboldu
Yerel esnafa tam destek
Yerel esnafa tam destek