Advert
Advert

Selçuk Belediyesi'nden sağlık hamlesi

Selçuk Belediyesi'nden sağlık hamlesi
Selçuk Belediyesi'nden sağlık hamlesi Küçük Menderes
Bu içerik 381 kez okundu.

Geçtiğimiz yıllarda Selçuk Belediyesi ve Selçuk Devlet Hastanesi iş birliğince yürütülen Evde Bakım Hizmetleri Protokolü'nün bu yıl yenilenmemesi sebebiyle Selçuk Belediyesi de sağlık alanında önemli bir hamle başlattı. 

Önceki yıllarda Selçuk Belediyesi'nin devlet hastanesi ile birlikte yürüttüğü Evde Bakım Hizmetleri Protokolü'nün bu yıl imzalanmamasının üzücü bir durum olduğunu dile getiren Başkan Sengel, "Belediyemiz ve hastane işbirliğiyle verilen Evde Bakım Hizmetleri'nin ne kadar doğru bir iş olduğunu, her zaman bu çalışmayı takdir ettiğimi meclis üyesi olduğum dönemde de belirtmiştim. Ancak bakanlık tarafından hastane bünyesine bir ambulans gönderildiği gerekçesiyle bu yıl belediyemizle bir protokol imzalanamayacağı belirtildi" dedi.

"Bu kentin insanları bizim"

Burada önemli olanın hizmet vermek ve vatandaşı hiçbir şekilde mağdur etmemek olduğunu belirten Başkan Sengel, belediye olarak bu konuda hiç vakit kaybetmeden çalışmaları başlattıklarını söyledi. Evde bakılması gereken yaşlı ve hasta vatandaşların mağdur edilmemesi adına belediye olarak bir karar aldıklarını ve bu konuda gerekli tüm hazırlıkları yaptıklarını kaydeden Başkan Sengel, "Biz hiç kimseyi yarı yolda bırakmadık, bırakmayacağız da. Halkımızın sağlık hizmetlerinden faydalanması için tüm çalışmalarımızı tamamladık. Bundan böyle evde bakımı zorunlu olan yaşlı ve hastalarımız ile birlikte aynı zamanda yatağa bağlı hastalarımız da dahil olmak üzere tüm bakım hizmetleri Selçuk Belediyesi tarafından verilecektir. Bu kentin insanları bizim, bu halk bizim ve biz bu kentte yaşıyorsak kendi insanımıza sahip çıkmamız gerektiğini bir kez daha vurgulamak istiyorum" diye konuştu.

Onur Karagöz

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çıkan tartışmada komşusunu vurdu
Çıkan tartışmada komşusunu vurdu
İsimler belli oldu
İsimler belli oldu