Advert
Advert

11 yıldır otelde kalıyor

11 yıldır otelde kalıyor
11 yıldır otelde kalıyor Küçük Menderes
Bu içerik 3397 kez okundu.

Ödemişli emekli ses sanatçısı 72 yaşındaki Kazım Alkar, Kuşadası'ndaki bir otelin 15 metrekarelik odasında 11 yıldır tek başına yaşıyor. Arabesk müziğin ustaları Müslüm Gürses ve Orhan Gencebay ile birlikte çalışan Kazım Alkar, Kuşadası'ndaki bir otelde 11 yıldır çok sevdiği bağlamalarıyla tek başına yaşıyor. Grup Laçin'in solisti Hakan Alkar'ın da babası olan Alkar; otelin artık evi olduğunu, burada yaşamaktan sıkılmadığını belirterek, "Otelin sahibi ve çalışanlarıyla akraba gibi olduk. Sabah kalkıp yürüyüş yapıyorum. Akşam ise tekrar otele gelip çok sevdiğim bağlamalarımı çalıyorum. Bazen ev hayatını özlüyorum ama tek başıma olduğum için nerede kaldığımın bir önemi olmuyor" dedi.


Kariyerine 10 yaşında başladı

 

Elinden düşürmediği bağlamasıyla İstanbul'da 10 yaşında müzik kariyerine başlayan Kazım Alkar, 60 senelik kariyerinde 50'ye yakın beste yaptı. 11 yaşında gittiği İstanbul'da "Küçük Kazım" lakabıyla o dönemin ünlü gazinolarında sahneye çıkan Alkar, hemen iki yıl sonra "Dertli Kezban" isimli ilk 45'lik plağını çıkarttı. 1972 yılında ise "Ağla Sevgilim" adlı bestesiyle ikinci plağı piyasaya sürülen Alkar, kariyeri boyunca Neşet Ertaş, Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses gibi pek çok ünlü isimle çalıştı.


"Bu şekilde yaşamaktan

şikayetçi değilim"

 

Yaptığı üç evlilikten ikisi kız, üçü erkek olmak üzere beş çocuk sahibi olan Kazım Alkar, "Ödemiş'te doğduktan sonra 10 yaşıma kadar burada yaşadım. Daha sonra İstanbul'a giderek çeşitli gazinolarda sahneye çıktım. Türk Halk Müziği'nin usta isimleriyle çalışma fırsatı buldum. Kariyerimdeki en önemli bestem, Anadolu Rock müziğin efsane ismi Erkin Koray ile özdeşleşen 'Yalnızlar Rıhtımı' isimli bestem. Çoğu insanın dilinden düşürmediği bu şarkı bana ait ama Erkin Koray, kendi üzerine tescil ettirdi. Kuşadası'nda kaldığım oda bana yetiyor. Elektrik, su faturası gibi derdim yok. Sabahları dışarıya çıkıp dolaştıktan sonra akşam gelip yemeğimi yiyorum. Hayatımda en önemli yeri kaplayan bağlamalarımı çalıp sonra da yatıyorum. Şimdilik bu şekilde yaşamaktan şikayetçi değilim" diye konuştu. 

 

Haber Merkezi

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çıkan tartışmada komşusunu vurdu
Çıkan tartışmada komşusunu vurdu
İsimler belli oldu
İsimler belli oldu