Advert
Advert

Havzanın koyunları Elazığ yolunda

Havzanın koyunları Elazığ yolunda
Havzanın koyunları Elazığ yolunda Küçük Menderes
Bu içerik 632 kez okundu.

İzmir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin işbirliği ile başlatılan kampanyada İzmir'de bulunan bir milyon küçükbaş hayvan arasından özellikle Küçük Menderes Havzası'ndaki yedi ilçeden gönüllülük esasıyla temin edilen 81 koyun, Elazığ'daki üreticilere teslim edilmek üzere yola çıktı.

Kemalpaşa ilçesinde toplanan 81 koyun; İzmir Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Özen, İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Tayyar Gülpınar, Kemalpaşa İlçesi Müftüsü Necati Topaloğlu, Ziraat Odası Başkanı Bülent Oray ve Kemalpaşa İlçe Müdürü Ali Bal'ın da katıldığı törenle dualar okunarak kamyona yüklendi.

İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, İzmirli yetiştiricilere teşekkür ederek, "Elazığ ve Malatya bölgesinde bir deprem afeti yaşandı. Rabbim tabi ki memleketimizi, milletimizi her türlü beladan, musibetten afetlerden korusun. Ancak böyle afetler olduğu zaman da biz ülkece omuz vermek, destek olmak, birbirimizin acısını hafifletmek anlamında kendi imkanlarımızla veya ihtiyaçlar doğrultusunda farklı farklı yardım kampanyaları düzenliyoruz.

"Kucak dolusu sevgi gönderiyoruz"

Deprem bölgesinde hayvanlarını kaybeden ve ağılları göçen üreticilerimize İzmir'deki kardeşleri olarak acılarını bir nebze olsun hafifletebilmek adına, bu kötü ve üzüntülü günlerinde yanlarında olabilmek adına böyle bir kampanya düzenledik. Böyle bir afet olduğunda biz bir araya gelmesini, kardeşimize el vermesini, omuz vermesini bilen bir toplumuz. Umarım onların acısını bir nebze olsun hafifletmiş oluruz. Elazığ ve Malatya bölgesindeki depremzede kardeşlerimize bu koyunlarla birlikte kucaklar dolusu sevgiler gönderiyoruz" dedi.

"Zararları giderildi"

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yaşanan felaketten sonra bölgedeki üreticilerin telef olan hayvanlarının yerine yenilerini verdiğini belirten Özen, "Zararlarının tamamını karşıladı. Normalde mağdur bir üreticimiz yok. İlk günden itibaren hükümetimiz, bütün organları ile birlikte o bölgelerde telef olan hayvanları yemleri ile birlikte karşıladı. Biz sadece o kardeşlerimizin acısına ortak olmak adına bu kampanyayı başlattık" diye konuştu.

İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cafer Tayyar Gülpınar ise, "10 bin 200 üyemizin tamamının gönlü orada. Sadece onların acısını duyduğumuzu, kardeş olduğumuzu, ülkede birlikte yaşadığımızı bilmeleri için böyle bir kampanya başlattık" ifadelerini kullandı.

Onur Karagöz

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çıkan tartışmada komşusunu vurdu
Çıkan tartışmada komşusunu vurdu
İsimler belli oldu
İsimler belli oldu