Advert
Advert

Engelli vatandaşlara engel oluyorlar

Engelli vatandaşlara engel oluyorlar
Engelli vatandaşlara engel oluyorlar Küçük Menderes
Bu içerik 231 kez okundu.

Ödemiş’te duyarsız vatandaşlar, Ödemiş Devlet Hastanesi Otoparkı’nda engelli park alanına araç park etmeye devam ediyor. Engelli araç sahibi vatandaşlar ise isyan ediyor. Ödemiş’te trafikle alakalı pek çok konuda ihmalkarlıklar artarak devam ederken Ödemiş Devlet Hastanesi’ndeki duyarsızlık da vatandaşların eleştiri konusu oldu.

Konuyla alakalı açıklama yapan bir vatandaş ise şunları söyledi: "Ödemiş Devlet Hastanesi’nin otopark bölümünde araçlar, kendi alanları gibi park ettiklerinden sıkışıklık kaçınılmaz oluyor. 'Engelli Park Yeri' olarak gösterilen ve zemininde de sembolize edilen noktaya insanlar, düşüncesizce araçlarını park ediyor. Bu yalnızca burada değil, bize özel ayrılan pek çok noktada yaşanan bir sıkıntı. Ödemiş Devlet Hastanesi’nin otoparkını düzenlemek, kontrol etmek adına önlem alınsın."

"Park etmemişler terk etmişler"

Küçük Menderes Gazetesi ve TV9 İzmir olarak geçtiğimiz günlerde Ödemiş Devlet Hastanesi’nde yaşanan otopark problemini ve vatandaşların dile getirdiklerini haberleştirmiştik. Yetkililerin henüz bir çalışma gerçekleştirmediği haber ise şöyle: "Ödemiş Devlet Hastanesi’nin içerisinde bulunan otoparkta vatandaşların bilinçsiz araç park etmesi sonucu yer sıkışıklığı yaşanıyor. Hastanenin otoparkında bulunan sarı çizgileri önemsemeyerek aracını istediği gibi park eden sürücülere ise Ödemişliler sosyal medya üzerinden isyan etti. Vatandaşlar, şunları söyledi: 'Önce soracaksın arabayı güzel sürebiliyorlar mı diye? Süremiyorlar ki park edebilsinler', 'İnsanlar önce kendine saygı duymayı öğrensin. Sonra başkalarına saygı duysun. Biz, kendimizden başkalarını düşünmeyiz', 'Sarı çizgi yerine taş duvar yapsak da o tekeri yine duvarın üstüne çıkarıp park ederler. Bu kadar eminim', 'İnsanların insanlara saygısı yok. Araçları park etmemişler, terk etmişler."

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ovakent’te trafik kazası
Ovakent’te trafik kazası
MHP İzmir yönetimi Tire'de toplandı
MHP İzmir yönetimi Tire'de toplandı