Advert
Advert

Ödemiş Ticaret Odası'ndan marka ve patent atağı

Ödemiş Ticaret Odası'ndan marka ve patent atağı
Ödemiş Ticaret Odası'ndan marka ve patent atağı Küçük Menderes
Bu içerik 326 kez okundu.

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, Türk Marka ve Patent Kurum Başkanı Prof. Dr. Habip Asan ve Coğrafi işaretler Daire Müdürü  Hakan Kızıltepe ile bir araya geldi.

Ödemiş Ticaret Odası olarak Ödemiş’teki ürünler için yapılan coğrafi işaret başvurularının süreçleri hakkında görüşüldüğünü ileten Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, konuyla ilgili görüşlerini şu şekilde dile getirdi: "Coğrafi işaret; belirgin bir niteliği, ünü veya diğer özellikleri bakımından kökenin bulunduğu yöre, alan, bölge veya ülke ile özdeşleşmiş ürünü gösteren bir işarettir. Ödemiş’te yıllardan beri üretilen ürünler için bu işaretin alınması; buradaki ticaretin, bilinirliğin ve değerin artması yönünden önemli bir adımdır. Biz, Ödemiş’in değerlerine sahip çıkmak için birkaç üründe bu süreci başlattık. Araştırmalarımızı ve başvurularımızı yaptık. Yakından takip ettiğimiz bu süreçlerde sona yaklaştık. İlerleyen günlerde Ödemiş Ticaret Odası olarak almış olduğumuz coğrafi işaretleri de sizinle paylaşmaktan mutluluk duyacağız."

"Daha iyisi için çalışıyoruz"

Geçtiğimiz aylarda Ödemiş’in tulum peyniri ve tulum lor peyniri için alınan garanti markası ile ilgili görüşlerini de şu şekilde ileten Eriş, "Almış olduğumuz garanti markası ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bu markanın kullanılması ve kaliteli peynirin üretilmesi için gerekli adımları atacağız. Süreci yakından takip ediyoruz. Bu konuyla ilgili de Marka ve Patent Müdürümüz ile görüştük, fikir alışverişinde bulunduk. Daha iyisi için çalışmalarımıza başladık” dedi.

Büşra Boyar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altı kişilik köy: Lübbey
Altı kişilik köy: Lübbey
Kuraklık devam ederse çiftçiye su verilmeyecek
Kuraklık devam ederse çiftçiye su verilmeyecek