Advert
Advert

İlkokulda müthiş proje

İlkokulda müthiş proje
İlkokulda müthiş proje Küçük Menderes
Bu içerik 969 kez okundu.

Ödemiş’in Bademli Mahallesi’nde bulunan 84 yıllık okul Bademli Şükrü Saraçoğlu İlkokulu, Ödemiş merkez ve çevre mahallelerde benzer örneği olmayan bir projeye imza attı.

 ‘Beslenme Dostu’ okul olmak adına başvurusunu tamamlayan okul yönetiminin ilk adımı, öğrencilerden paketli ürün ve gıdalar ile gazlı içecekleri uzaklaştırmak oldu. Bademli Şükrü Saraçoğlu İlkokulu’nda gönüllü velilerden oluşturulan 45 kişilik bir ekibin hemen ardından sağlıklı yaşam ve dengeli beslenmeye uygun haftalık programlar hazırlanarak Beslenme Dostu Okul Kulübü’nce öğrencilerin hizmetine sunulmaya başlandı.

Fedakar annelerin ellerinden besleniyorlar

Bir buçuk yıldır sürdürülen çalışma kapsamında ise paketli gıdaların ve gazlı içeceklerin olmadığı okul kantininde 150 miniğe anne elinin değdiği; tavuk pilav, el yapımı meyve suyu, meyve çubukları, patates kızartmaları, kek, pasta, ceviz, kestane ve daha çok sayıda ev yapımı yiyecek ve içecekler de öğrencilerin beğenisine sunuluyor. Bir proje kapsamında çıkılan yolda ise sağlıklı, taze yiyecek ve içecekleri okul kantininde gönüllü öğrenciler satıyor. Satılan yiyecek ve içecekler ise yalnızca bir lira.  Amacın küçük yaştaki çocukların doğru ve dengeli beslenerek beslenme alışkanlıklarını da öğrenmesi olduğu proje kapsamında projenin nasıl uygulandığını görmek adına İzmir’in merkezinden pek çok okul yönetiminin de ziyarete geldiği Bademli Şükrü Saraçoğlu İlkokulu, pek çok okula örnek olmaya devam ediyor.

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Emine Kader     2020-01-09 Süpersin iz hocam Allah sizden razı olsun sizin gibi eğitimcilerin çoğalması diğeriyle
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ovakent’te trafik kazası
Ovakent’te trafik kazası
MHP İzmir yönetimi Tire'de toplandı
MHP İzmir yönetimi Tire'de toplandı