Advert
Advert

Yabancı öğrenciler Ödemiş'te kazı yaptı

Yabancı öğrenciler Ödemiş'te kazı yaptı
Yabancı öğrenciler Ödemiş'te kazı yaptı Küçük Menderes
Bu içerik 630 kez okundu.

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi’nin yürütücülerinden olduğu Erasmus Projesi kapsamında İtalya, Slovakya, Letonya, Romanya ve Portekiz'den 20 öğrenci ve 10 öğretmen, ilçede temaslarda bulundu. Proje kapsamında bir hafta Ödemiş’te kalacak heyet, Ödemiş Müzesi'ni ziyaret etti. Ödemiş Müze Müdürlüğü'nün kurtarma kazısı yürüttüğün Bizans dönemine ait alanda sembolik kazı yapan öğrenciler, bilgi ve kültür paylaşımında bulundu.

"Geleceğin arkeologları burada yetişiyor"

Slovakya'dan gelen eğitimci Monica Kuherkova, ilçede bulunmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, "Türk kültür mirasıyla ilgili böyle gerçek bir kazı alanına gelerek yerinde inceleme yapmaktan dolayı mutluyuz" ifadelerinde bulundu.

Proje Koordinatörlerinden Sevinç Altıntaş ise ilçeyi ziyaret eden çocuklara unutamayacakları bir anı bırakmak istediklerini ifade ederek, "Bu, bizim için çok güzel. Yaşayarak öğrenmenin deneyim anlamında geleceğe dair yapılan en güzel yatırım olacağını düşünüyorum. Müze yetkilileri, öğrencilere ne yapmaları gerektiğini söylüyor. Belki de geleceğin arkeologları burada yetişiyor" dedi.

Onur Karagöz

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altı kişilik köy: Lübbey
Altı kişilik köy: Lübbey
Kuraklık devam ederse çiftçiye su verilmeyecek
Kuraklık devam ederse çiftçiye su verilmeyecek