Advert
Advert

Umut'a umut oldular

Umut'a umut oldular
Umut'a umut oldular Küçük Menderes
Bu içerik 224 kez okundu.

Ayrancılar İlkokulu’nda eğitim gören doğuştan yürüme engelli birinci sınıf öğrencisi Umut Tuğran’a hediye edilen akülü araba, minik öğrencinin umudu oldu. Annesi tarafından bebek arabası ile her gün okula getirilen Umut'un mutluluğu, gözlerinden okundu

3 Aralık Dünya Engelliler günü sebebiyle Torbalı’daki rehabilitasyon merkezlerinde ve pek çok kurumda engellilerin hayalini kurdukları aktivitelerin yapılmasını sağlandı. Engellilerin gün içerisinde yaşadıkları sorunlara da vurgu yapılırken Ayrancılar İlkokulu’nda ise duygusal anlar yaşandı.

Bebek arabasıyla geliyordu

Doğuştan gelen bir hastalık nedeniyle ayaklarında his kaybı olan Ayrancılar İlkokulu birinci sınıf öğrencisi Umut Tuğran'ı annesi Şükran Tuğran, her gün bebek arabası ile okula getirerek eğitiminden geri kalmaması için elinden geleni yapıyordu. Bin bir zorlukla okula gelen Umut için Okul Aile Birliği harekete geçti. İsmini vermek istemeyen bir hayırseverin de desteği ile Umut'a akülü araba alındı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde balonlarla süslenen akülü araba Umut'a hediye edildi. Kendisine hediye edilen akülü araba ile okuluna rahat bir şekilde gidip gelebilecek olan Umut'un mutluluğu gözlerinden okunurken Şükran Tuğran ise hediyenin temini noktasında desteği olan herkese teşekkür etti.

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Onlar hepimizin dedesi"
Festival bugün!
Festival bugün!