Advert
Advert

Birgi'ye ziyaretçi akını

Birgi'ye ziyaretçi akını
Birgi'ye ziyaretçi akını Küçük Menderes
Bu içerik 476 kez okundu.

Ödemiş'in en önemli tarihi yerleşim yerlerinden birisi olan Birgi, hafta sonu güneşli havadan yararlanmak isteyen vatandaşların adresi oldu. Vatandaşların akınına uğrayan Birgi’de kafeteryalar, adeta dolup taşarken araç sahipleri de park edecek yer bulmakta sıkıntı çekti.
 

Son yıllarda Birgi’deki hafta sonu ziyaretçi sayısında artış kaydedildiğini söyleyen eski muhtar Mehmet Yapıcı, "Hafta sonu Kemer Mahallesi'nde düzenlenen kestane festivalinin de etkisi ile ziyaretçi sayımızda önemli bir artış vardı. Ziyaretçilerimiz, güzel havanın da etkisiyle akın ettiler. Birgi’deki araç parkı sorununu da çözmemiz gerekiyor" dedi.

 

Park ve konak sorunu
 

"Birgi'de ardı ardına pansiyonlar, dinlenme tesisleri ve kafeteryalar açılmaya başladı" diyen Yapıcı, kendisini de burada bir kahvehane işlettiğini belirterek araç park sorununun dikkate alınması gerektiğini söyledi. Yapıcı, “İlgililerin bu durumu göz önüne almalarını diliyoruz. Öte yandan Aydınoğlu Meydanı’ndaki hamam, bir an önce restore edilmeli. Restorasyon gerekçesi ile kapalı olan Çakırağa Konağı’nda ne yapılacaksa yapılmalı. Konak, şu an restorasyon gerekçesi ile kapalı. Herhangi bir çalışma da yapılmıyor. Uzaktan gelen kimi ziyaretçiler, kapalı olduğunu görünce hayal kırıklığına uğruyorlar" şeklinde konuştu.

 

Onur Şahan

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başyazarımız Erdal'ı özlemle anıyoruz
Başyazarımız Erdal'ı özlemle anıyoruz
Ödemişli üretici patatese yöneldi
Ödemişli üretici patatese yöneldi