Advert
Advert

Yaşlı ve hastaların çilesi bitmiyor

Yaşlı ve hastaların çilesi bitmiyor
Yaşlı ve hastaların çilesi bitmiyor Küçük Menderes
Bu içerik 411 kez okundu.

Torbalı Devlet Hastanesi'nin çevresinde bulunan üst geçitler, vatandaşı canından bezdirdi. Labirenti andıran üst geçitler, yaşlıların ve hastaların hastaneye ulaşımlarını zorlaştırırken ışıklı yaya geçidi veya yürüyen merdiven yapılması için yapılan girişimler sonuçsuz kaldı

Torbalı-Bayındır yolu üzerindeki yolda yer alan ve insanların kullandığı geçidin kapatılmasıyla yolun karşısına geçmek isteyenlere üst geçidi kullanmaya başladı. Hastaneye gelen yaşlılar ve hastalar tarafından kullanılan üst geçitteki yürüme alanı, herkes tarafından tepki çekiyor. Hastaların üst geçidi kullanırken zorluk yaşadığı gözlemlendi.

Bir çalışma yapılmadı

Hastaneye gelenler ve çevredeki esnaf yaşadıkları sıkıntıyı anlatmak amacıyla imza toplamaya başladı. Şu ana kadar yüzlerce imza toplanmasına rağmen herhangi bir girişim de bulunulmaması, vatandaşları çileden çıkardı. Toplanan imzalarla birlikte Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı'ndan demir korkuluklarla kapatılan alana yaya geçidi ve sadece yayaların kullanımına açık trafik lambası talep edildi.

Öte yandan imza toplandığını duyanlar, dilekçenin altına imza atmaya devam ediyor. Talep edilen yaya geçidi ve yayalara özel trafik lambasıyla yoldaki sorunun tamamen çözülmesi beklenirken 7 Eylül Mahalle Muhtarı Ömer Yadık, "Hastaneye yaya ulaşımının sağlandığı iki üst geçidi için dilekçe verdik. Fakat şu ana kadar herhangi bir çalışma yapılmadı. Vatandaşların şikayetleri giderek artıyor. Bu sorunun daha fazla uzamadan çözülmesi gerekiyor " diyerek sözlerine nokta koydu.

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başyazarımız Erdal'ı özlemle anıyoruz
Başyazarımız Erdal'ı özlemle anıyoruz
Ödemişli üretici patatese yöneldi
Ödemişli üretici patatese yöneldi