Advert
Advert

Ödemiş’ten davet var!

Ödemiş’ten davet var!
Ödemiş’ten davet var! Küçük Menderes
Bu içerik 424 kez okundu.

Ödemiş Belediyesi, hafta sonu Bıçakçı ve Kemer mahallelerinde düzenleyeceği Kestane Festivali için İzmir’de kestane kebap ikramı yapıp herkesi Ödemiş’e davet etti. Kestane ikramına katılan Belediye Başkanı Mehmet Eriş, eşsiz lezzetin kaynağında dolu dolu bir hafta sonu yaşanacağını kaydetti.

Türkiye’nin kestane üretimindeki önemli merkezlerinden biri olan Ödemiş’te üretimin kalbinin attığı Bozdağlar ve Aydın Dağları eteklerindeki mahalleler kestane festivaline hazırlanıyor. Ödemiş Belediyesi tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle bugün saat 16.00’da Aydın Dağları eteklerindeki Bıçakçı Mahallesi’nde, yarın saat 13.00’te ise Bozdağlar eteklerindeki Kemer Mahallesi’nde düzenlenecek Kestane Festivali ile Ödemiş, lezzet ve eğlence dolu bir hafta sonu yaşayacak. Eşsiz lezzetteki kestanenin yanı sıra müzik şöleninin de sunulacağı festival için Alsancak’ta Ödemiş Belediyesi tarafından tanıtım düzenlendi.

Kıbrıs Şehitleri’nde tanıtım

Kentin kalbi konumundaki Kıbrıs Şehitler Caddesi girişinde kurulan stantta vatandaşlara kestane kebap ikramı yapıldı. Sarp arazideki bahçelerde son derece zahmetli bir hasadın sonucunda elde edilen Ödemiş kestanesinin kebaba dönüştürüldüğü ızgaranın önünde uzun kuyruklar oluşurken vatandaşlar festivale davet edildi.

Başkan Eriş'ten çağrı

Vatandaşlara kestane kebap ikram edip davette bulunan Belediye Başkanı Mehmet Eriş, "Kestanenin en kalitelisinin yetiştiği Bozdağlar ve Aydın Dağları'nda üreticimizin heyecanına festivalle ortak olacağız. Aydın Dağları'ndan başlayıp Bozdağlarda son bulacak kestane festivalimizle ilgili İzmirli hemşehrilerimizi bilgilendirmek ve bu eşsiz lezzetin kaynağına davet etmek üzere Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde ikramda bulunduk. Büyük ilgi gördü. Hafta sonu da festivalimize güzel bir katılım bekliyoruz. Bugünkü ikramda bizi yalnız bırakmayıp destek veren hemşehri derneklerimize de teşekkür ederiz. Hafta sonu Bıçakçı ve Kemer'de buluşalım" dedi.

Lezzet ve müzik şöleni

Bugün 16.00’da Bıçakçı Mahallesi’nde Bıçakçı Yörük Türkmen Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Ozanı Uşaklı Turan Şahin ve mahalli sanatçı Kemal Özgün’ün yanı sıra halk oyunu gösterileriyle bereketin güzelliği paylaşılacak.

Yarın 13.00’te Kemer Mahallesi’nde de İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası, festival katılımcılarına müzik ziyafeti çekecek. Festival boyunca katılımcılara kestane ile hazırlanan lezzetler ikram edilecek.

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başyazarımız Erdal'ı özlemle anıyoruz
Başyazarımız Erdal'ı özlemle anıyoruz
Ödemişli üretici patatese yöneldi
Ödemişli üretici patatese yöneldi