Advert
Advert

Torbalı'daki tesisler Büyükşehir'in gündeminde

Torbalı'daki tesisler Büyükşehir'in gündeminde
Torbalı'daki tesisler Büyükşehir'in gündeminde Küçük Menderes
Bu içerik 235 kez okundu.

Torbalı’da önceki dönemde Göztepe Spor Kulübü'ne tesis yapılmak üzere verilen arazi konusu da gündeme geldi. Tahsis, yeni dönemde iptal edilmişti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise iptalin gerçekleştiği süreçte hukuki gerekçelerden bahsetmişti. Başkan Soyer, mağduriyetin giderileceğini açıklamıştı. Konuyu gündeme getiren AK Parti Grup Başkan Vekili Özgür Hızal, “Burada sadece siyasi saiklerle ortadan kaldırılma durumu var. 'Hukuki eksiklikler var' deniyor, onlar büyük ihtimalle ortadan kalktı. ‘Göztepe’nin kaybedeceği iki ay var’ denilmişti. 120 gün gibi bir süre geçti. ‘Göztepe’nin yanındayız, haklarının korunması için çalışacağız’ diye bir ifade kullanmıştınız. Burada tesisin kurulması için bir süre verebilecek misiniz? İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Torbalı Belediyesi olarak ne yapacaksınız? Sonuç, kamuoyunca ve Göztepe kulübünce dört gözle bekleniyor. Bir hatadan dönülmesi gerekiyor” dedi.

"Gün vermek mümkün değil"
 

CHP Grup Sözcüsü Nilay Kökkılınç da, “İrtifa hakkı, hukuki nedenlerle kaldırılmıştı. Ülke olarak hukuka uygun davranmakla yükümlüyüz. Yoksa yargılanmak zorunda kalıyoruz. Öncelikli işimiz, hukukun üstünlüğünü sağlamak. Başkanım siz bir söz verdiniz ve hukuki gerekler yerine getirildi. Plan değişikliği var. Süre vermek çok zor. Bunun anlayışla karşılanması gerekiyor” açıklamasında bulundu.
 

Soyer ise, “Düzeltildi. Bundan sonrasıyla ilgili süreç, en hızlı şekilde ilerleyecek. Gün vermek mümkün değil. Bizim irademizde olmayan hukuksal durumlarla karşılaşabiliyoruz. Bizim öngörmediğimiz zaman uzamalar olabiliyor. İrademiz çok nettir. Biz, sonuna kadar destekçisi olacağız” yanıtını verdi.

İHA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katliamdan dakikalarla kurtulmuşlar
Katliamdan dakikalarla kurtulmuşlar
DP Genel Başkanı Uysal Ödemiş’i ziyaret etti
DP Genel Başkanı Uysal Ödemiş’i ziyaret etti