Advert
Advert

Torbalı'da seferberlik

Torbalı'da seferberlik
Torbalı'da seferberlik Küçük Menderes
Bu içerik 843 kez okundu.

Ülkemizin güney sınırında başlatılan Barış Pınarı Harekatı nedeniyle olası bir seferberlik durumu için Torbalı’da 100'den fazla kişiye seferberlik mesajı gönderildi. Garnizon Komutanı Asteğmen Yasin Sütçü, seferberlik mesajının hangi amaçla atıldığı hakkında bilgi verdi.

Doğu sınır hattından terörist grupların ülkemize girmesini önlemek için Türk Silah Kuvvetleri, bölgede yaptığı operasyonlarla hainlere göz açtırmıyor. Ülke içinde yapılan hainlere karşı verilen mücadelenin yanı sıra sınır ötesi operasyonlarda düzenleniyor. Doğu sınırımızda son olarak oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu ortadan kaldırılarak bölgedeki huzur ve güvenliğin korunması amacıyla Barış Pınarı Harekatı'na başlandı.

Mazeret bildirmeye geliyorlar

Günlerdir süren hazırlıkların ardından başlatılan dünya gündeminde de geniş yer tutan Barış Pınarı Harekatı nedeniyle ülke çapında askerliğini yapmış 40 yaş altı erkeklere sefer görev emri mesajı gönderildi. Askerliğini yapmış olduğu aynı birime, aynı görevine olası bir seferberlik durumunda 48 saat içerisinde gelinmesi gerektiğinin belirtildiği mesaj, Torbalı’da da bir hafta içerisinde 100'den fazla kişiye gönderildi. Merkezden belirlenen isimlere gönderilen sefer görev emri tebliği mesajını alanların bir kısmı, Milli Savunma Bakanlığı Askerlik Şubesi Başkanlığı Torbalı Şubesi'ne gelerek seferberlik durumunda gelemeyeceklerini ifade ederek mazeret bildirmeye başladı.

"Rutin bir önlem"

Garnizon Komutanı Asteğmen Yasin Sütçü, sefer görev emriyle ilgili olarak, "Şubemizden yaklaşık bir hafta önce daha önce askerlik görevini yapmış isimlere sefer görev emri gönderilmeye başlandı. Mesajı alanların büyük bir kısmı, şubemize gelerek seferberliğe katılamayacaklarını belirtiyor. Mesaj atılan isimler, hemen askere çağrılacak gibi bir durum yok. Ancak olası bir seferberlik durumu için Türk Silahlı Kuvvetleri'nin aldığı rutin önlemdir. Vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya devam ediyorum. Endişe edilecek bir durum yok" diye konuştu.

Onur Karagöz

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor