Advert
Advert

Diyarbakır’daki eyleme Torbalı’dan destek

Diyarbakır’daki eyleme Torbalı’dan destek
Diyarbakır’daki eyleme Torbalı’dan destek Küçük Menderes
Bu içerik 297 kez okundu.

Vatan Partisi, Diyarbakır’da HDP il binası önünde nöbet tutan annelerin isyanını destekleyen imza kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında şehir merkezinde basın açıklaması yapan Vatan Partisi Torbalı İlçe Saymanı Gülşen Dağıtan, yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu.

Diyarbakır HDP il binası önünde eylem yapan ailelerin sayısı giderek artıyor. Aileler, yakınlarının hain terör örgütünün elinden kurtarılması için bekleyişlerine devam ediyor. Ailelerin oturma eylemine ülke genelinde herkes destek verirken Vatan Partisi Torbalı İlçe Teşkilatı da konuyla ilgili baskın açıklaması yaparak imza kampanyası başlattı.

"Ailelerin yanındayız" mesajı verildi

İlçe merkezinde Ziraat Bankası önünde stant açan Vatan Partisi Torbalı İlçe Teşkilatı üyeleri adına basın açıklamasını Parti Saymanı Gülşen Dağıtan yaptı. Dağıtan, "Biz, Vatan Partisi Torbalı İlçe Başkanlığı olarak Diyarbakır annelerine destek verme amacı ile toplanmış bulunuyoruz. 'Eylemin yapılacağı yer, siyasi bir partinin kapısı değildir' diyenlere sesleniyoruz. Çocuklarımızı dağa kaçıranların adresinin HDP olduğunu herkes biliyor. Annelerin eylem yaptığı yer, en doğru adrestir. Annelerin HDP/PKK zihniyetine verdiği yanıt açık ve net: Diyarbakır’da genç bırakmadınız. HDP, terörün askerlik şubesi gibi çalışıyor. Evlatlarımızı almadan buradan ayrılmayacağız.

"Hep birlikte evlatlarımızı kurtaralım"

PKK, geçmişte esnafa zorla kepenk kapattırıyordu. 24 Temmuz 2015’ten bu yana Türk ordusu ve hükümetin kararlı duruşu sayesinde PKK hendeklere gömüldü, dağlarda bitirildi. Anneler artık PKK’dan korkmuyor, HDP’nin kapısına dayanıyor, kepenk kapattırıyor. İşte bu, cesur Diyarbakır annelerinin zaferidir, Türk milletinin zaferidir. İzmir’de de PKK tarafından evlatları kaçırılan anneler olduğunu biliyoruz ve onlara sesleniyoruz. Siz de Diyarbakırlı anneler gibi cesur olun. Vatan Partisi olarak Diyarbakırlı annelerin bu haklı mücadelesinde ilk günden beri yanındaydık ve olmaya da devam edeceğiz. Gelin, hep birlikte evlatlarımızı kurtaralım. Vatanın bölünmez bütünlüğü ve refahı için bu milli yolda bir araya gelelim. Diğer siyasi partiler, kurum ve kuruluşlara sesleniyoruz " diyerek konu hakkında birlik olmanın önemine vurdu.

"HDP kapatılsın"

Dağıtan açıklamasının devamında sınırda başlayan operasyona da değinerek "Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Barış Pınarı Harekatı başlamış bulunmaktadır. Tüm yüreğimizle destekliyoruz. PKK terör örgütünün kökü kazınacaktır. PKK terör örgütüne ve onun ağababası Amerika’ya Türk milletinin gücünü gösterelim. Allah, Mehmetçiğimizin yanında olsun. PKK ve Amerika yenilecektir. Zafer, şanlı Türk ordusunun ve büyük Türk milletinin olacaktır. Ne mutlu Türküm diyene!

Torbalı'da imza kampanyamızı başlatıyoruz. 'Evlatları PKK tarafından kaçırılan ailelerin mücadelesini destekliyorum. Türkiye’mizin birliği ve bütünlüğü için ben de ailelerin yanındayım' diyen herkesi imza vermeye çağırıyoruz.Buradan bir kez daha sesleniyoruz; PKK’ya asker toplama merkezi gibi çalışan HDP derhal kapatılmalıdır" ifadelerini kullanarak sözlerini noktaladı.

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor