Advert
Advert

Bakan Varank'tan yerinde test

Bakan Varank'tan yerinde test
Bakan Varank'tan yerinde test Küçük Menderes
Bu içerik 439 kez okundu.

Torbalı'da faaliyet gösteren Volkan İtfaiye, dünya çapında başarılara imza atıyor. Firma, geçen sürede uçak yangınlarına müdahale etmek üzere sınıfının en üstün kapasiteli itfaiye araçlarını geliştirdi. Havaalanları, büyük sanayi tesisleri ve rafinerilerdeki yangınlar için de özel tasarımlar yapan şirket, iç pazar liderliğinin ardından ilk ihracatını 2002'de Dubai ve Pakistan'a yaptı. Halen 40 ülkeye itfaiye aracı ihraç eden, üretim çeşitliliği ve kapasitesiyle sektöründe dünyanın en büyük dört üreticisi arasında gösterilen Volkan İtfaiye, 2.5 milyon euroluk devlet desteğiyle 60 metrelik kurtarma ve söndürme merdiveni geliştirdi.

İtfaiye aracına bindi

Son olarak havaalanları için yerli şasiyle 8x8 çift motorlu itfaiye aracı geliştiren şirket, Türkiye'nin yanı sıra Endonezya, Nijerya, Malezya  ve Arnavutluk'taki havaalanlarına satış yaptı. Geçtiğimiz günlerde İzmir’e gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da Yazıbaşı Mahallesi'nde bulunan firmayı ziyaret etti. İtfaiye araçlarında kullanılan pompalara ilişkin bilgi alan Varank, yangın sırasında binalarda mahsur kalanları kurtarmak için tasarlanan merdivenli itfaiye aracına bindi.

"Görünce mutlu oluyoruz"

Varank, daha sonra Türkiye'nin Malezya'ya ihraç ettiği yerli ve milli üretim olan havalimanı yangın söndürme aracını da bir süre kullanarak sürüş sırasında şirket yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Varank, konu ile ilgili şunları söyledi: "Özel teşebbüs tasarlıyor, üretiyor ve tüm dünyaya ihracat yapıyor. Bildiğiniz gibi Malezya Başbakanı geldiğinde Sayın Cumhurbaşkanımız bu aracı tanıtmıştı. Oraya 12 milyon euroluk ihracat yapıldı. Buradaki araçların bir kısmı, Nijerya ve Sırbistan'a satıldı. Böyle firmaları hükümet olarak destekliyoruz. Destek sayesinde yerli ve milli üretim gelişiyor. Bunun en güzel örneğini burada görüyoruz. Görünce biz de mutlu oluyoruz."

Haber Merkezi

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor