Advert
Advert

Hastalığına teşhis konulamıyor

Hastalığına teşhis konulamıyor
Hastalığına teşhis konulamıyor Küçük Menderes
Bu içerik 547 kez okundu.

Henüz beş aylıkken geçirdiği havale nedeniyle doktorların bir türlü teşhis koyamadığı bir hastalığa yakalanan 23 yaşındaki Hüseyin Elbi, yürümekte zorluk çekiyor. Kollarını kullanmakta da zorluk çeken Elbi, bir televizyon programına çağrı yaparak tedavisi için yardım istedi.

Tedavisi mümkün olmayan ve belirtileri anlaşılmayan kanser başta olmak üzere pek çok hastalık türü, insanların hayatlarını hiç beklemedikleri bir anda kabusa çeviriyor. Hastalıkları nedeniyle sıkıntılar yaşayanlara Torbalı halkı, kendi imkanları ile sahip çıkıyor. Bozköy Mahallesi’nde ailesiyle birlikte yaşayan Hüseyin Elbi de hayatını tamamen değiştiren hastalığından tedavi olarak kurtulmak istiyor.

“Ölmek istemiyorum”

12 yaşına kadar yürümesinde bir problemi olmayan Hüseyin Elbi’nin hastalığı, gün geçtikçe hareket kabiliyetini kısıtlamaya başladı. Hastalığından dolayı dokuz ameliyat geçiren Elbi, eğitim hayatını da ortaokulda bırakmak zorunda kaldı. Şu an sadece kısa mesafeleri yalnız başına yürüyebilen genç adam, televizyon sunucusu Zahide Yetiş'e not yazdı. Elbi, "Hastalığım nedeniyle yıllardır sıkıntı çekiyorum. Yürümemde problem var ve hastalığımdan dolayı vücudumun direnci zayıfladı. Ayrıca hastalığım boyumun uzamasına engel oluyor, vücudumun çeşitli yerlerinde de yaralar var. Zahide Abla, benim bu hastalıktan kurtularak normal hayata dönmeme yardımcı ol. Ölmek istemiyorum. Daha önce o programa benim durumumda olan başka biri geldi ve tedavi olarak iyileşti" diyerek seslendi.

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş'te korkutan yangın
Ödemiş'te korkutan yangın
"Bu zor süreci birlikte atlatacağız"