Advert
Advert

Başkanların başkent turu hareketli geçiyor

Başkanların başkent turu hareketli geçiyor
Başkanların başkent turu hareketli geçiyor Küçük Menderes
Bu içerik 193 kez okundu.

Aralarında Bayındır ile Kiraz'ın da bulunduğu İzmir'deki AK Partili belediyelerin başkanları, başkent Ankara'daki temaslarını sürdürüyor. Başkanlar, Ankara'da gerçekleştirdiği görüşmeler çerçevesinde AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ile birlikte Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret ettiler.

İlçedeki yatırımları görüştü

Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen, "İlçemizde yapılacak olan Hayvansal ve Tarımsal Organize Sanayi Bölgesi, Ergenli Barajı, Pınarlı Göleti ve Eğridere Göleti'nden Zeytinova Barajı'na su basılarak Pınarlı, Derebaşı ve Doyranlı'nın suyla buluşması ve tarım ve hayvancılık konularında bakanlığımız nezdinde yapılacak çalışmaları görüştük.

Bunun yanı sıra TEDAŞ ve doğalgaz ile ilgili ilçemizi ilgilendiren her türlü konuyu sayın bakanımıza ilettik. Ayrıca Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü'nden bir ekibin gelerek Ergenli-Ilıca'daki sıcak su kuyusu sondajının daha derine inebilmesi için çalışma yapılması sözünü aldık" diye konuştu.

Kemal Tutcu

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Ticaret Odası'ndan öğrencilere eşofman yardımı
Ödemiş Ticaret Odası'ndan öğrencilere eşofman yardımı
İklim krizine karşı panel
İklim krizine karşı panel