Advert
Advert

Efe Dağcılık zirvede

Efe Dağcılık zirvede
Efe Dağcılık zirvede Küçük Menderes
Bu içerik 239 kez okundu.

Ödemiş Belediyespor Efe Dağcılık Gençlik ve Spor Kulübü üyeleri, geçtiğimiz hafta sonu Dededağ Zirvesi’ne yürüdü. Ödemiş Belediyespor Efe Dağcılık Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mehmet Taşlı, "Bayındır Alankıyı-Söğütören Yaylası’ndaki yürüyüşe başlamadan önce Alankıyı’da kısa bir kahvaltı molası verdik. Ardından ormanda meyve ağaçları ve bölgenin sık çam ağaçlarından oluşan dik arazide Dededağ Zirvesi’ne doğru yürüyüşe tırmanışa geçtik. Hedeflediğimiz zirveye dört saatte ulaşabildik. Dededağ Zirvesi’nde verdiğimiz yarım saatlik molada zirvenin etrafındaki yaylaların ve manzaranın muhteşem görüntüsü ile bir süre baş başa kaldık. Zirvedeki manzara, gerçekten de muhteşemdi. Zirveye tırmanmamızın ardından iniş, sanıldığı gibi kolay gerçekleşmiyor tabii ki. Aynı dik ormanların ve yukarı rakımdaki kaya ve taş parçalarının üzerinden yaptığımız yürüyüş sayesinde dayanıklılığımızı test etmiş olduk. 27 arkadaşımız, zirveyi gördükten sonra geri dönmeyi başardı. Yorucu olmasına rağmen keyifli bir yürüyüş oldu. Etkinliğimizi kazasız ve güvenle sonuçlandırdığımız için sevinçliyim” dedi.

 

Her hafta yeni rota

 

Taşlı,"Bu hafta yine bölgemizin zirvelerinden birisine çıkacağız. Kemer-Bozdağ-Yılanlı zirvesi yürüyüşümüzü 13 Ekim Pazar günü gerçekleştireceğiz. Bu haftaki yürüyüşümüzde iki grup olacak.

Birinci grup, Kemer Mahallesi’nden yürüyüşe başlayacak ve Yılanlı Mahallesi Balık Tesisleri’ne gidecek. İkinci grup ise Kemer-Bozdağ Zirve-Yılanlı rotasına yürüyecek. Bölgemiz ve ilçemiz insanına ve doğasına katkı yapmak için faaliyetlerimiz hafta sonları devam edecek” ifadelerini kullandı.

 

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor