Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Eğitim öğretim yardım aylığı ödenmeye başladı

Eğitim öğretim yardım aylığı ödenmeye başladı
Eğitim öğretim yardım aylığı ödenmeye başladı Küçük Menderes
Bu içerik 263 kez okundu.
Advert

Şehit, harp, vazife malulleri ile çocuklarına bu yılki eğitim ve öğretim yardımı; Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından dün yapıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yardımdan 19 bin 462 kişinin yararlanacağını açıkladı. Yardım yapılacak kişilere toplamda 55 milyon 717 bin 693 lira ödeme yapılacağı da duyuruldu.

 

Hak sahipleri bankaya

müracaat edecek

 

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından öğrencilik durumları Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu kayıtlarından tespit edilenlere müracaat şartına gerek kalmaksızın ödeme yapılacak" diyen Selçuk, öğrenim seviyeleri tespit edilemeyenlerin yardımlarının ise eğitim öğretim yılı içerisinde müracaat etmeleri halinde ödeneceğini belirtti.

 

Yardım aylığı; Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Akbank, Burganbank, Denizbank, Fibabanka, Garanti Bankası, ING Bank, İş Bankası, Şekerbank, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Yapı ve Kredi Bankası ile PTT şubelerinden alanlar için aynı şubeye, almayanlar için ise Ziraat Bankası şubelerine gönderilecek. Hak sahipleri, T.C. Kimlik Numaraları ile bankaya müracaat etmeleri halinde ödemeleri gerçekleştirilecek.

 

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkçe için kalemlerini konuşturacaklar
Türkçe için kalemlerini konuşturacaklar
Efe'de parola galibiyet
Efe'de parola galibiyet