Advert
Advert

O köpek kurtarılamadı

O köpek kurtarılamadı
O köpek kurtarılamadı Küçük Menderes
Bu içerik 378 kez okundu.

Torbalı'da Hayvanları Koruma Günü olan 4 Ekim tarihinde kalçasından vurulmuş halde bulunan köpek, geçtiğimiz gün öldü. Son yıllarda ülke genelinde hayvana yönelik şiddet, önüne geçilmez bir hal almaya başladı. Birçok sivil toplum kuruluşu, hayvanlara yönelik şiddetin önüne geçmek için uğraşıyor. Dünya Hayvanları Koruma Günü olan 4 Ekim'de Torbalı ilçesinde bir köpeğin havlama seslerini duyan vatandaşlar, telaşlanarak sokağa indi. Acı içinde kıvranan köpeğin kanlar içinde kaldığını fark eden çevre sakinleri, jandarma ekiplerini arayarak yardım istedi. Jandarma ekipleri, olay yerine geldikten sonra köpeği veterinere götürdü. 

Yakalama çalışmaları sürüyor

Veteriner hekimler, köpeğin kalçasında mermi tespit etti. Köpek, tedavi altına alınırken kötü haber de geçtiğimiz gün geldi. Yaralı köpek, tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Yazıbaşı Mahallesi sakinleri, köpeğin ölüm haberini aldıktan sonra büyük üzüntü yaşadı. Emniyet ekipleri, köpeği vuran kimliği belirsiz kişi veya kişileri yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Vatandaşlar tepki gösterdi

Kurtulamayan köpek için vatandaşlar tepki gösterdi. Mahalle sakinleri, “İlçede maalesef sokak hayvanlarına karşı bir düşmanlık var. Ya zehirliyorlar ya vuruyorlar ya da işkence ediyorlar. Neden bu kadar acımasız olunuyor hayvanlara karşı? Özelliklede 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü'nde masum bir köpeği vurup ölüme terk edenler, umarız yakalanır ve cezalarını en ağır bir şekilde çeker” diyerek tepki gösterdiler.

 

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor