Advert
Advert

40 yıl sonra buluştular

40 yıl sonra buluştular
40 yıl sonra buluştular Küçük Menderes
Bu içerik 439 kez okundu.

Yetmişli yıllarda Ödemiş’in futbol çevreleri tarafından yakından tanınan Kaymakçılı zabıta memuru İsmail Bahçe, 40 yıl sonra mezun olduğu lisedeki sınıf arkadaşlarına ziyafet çekti. 1977-1980 yıllarında Tire Yatılı Endüstri Meslek Lisesi’ndeki arkadaşlarını 40 yıl sonra Ahrandı Tesisleri'nde buluşturan Bahçe, İstanbul ve Ankara gibi değişik illerden buluşmaya katılan arkadaşlarına teşekkür etti. 70’li yıllarda bölgedeki futbolseverler tarafından yakından tanınan Bahçe ile ilgili anılar anlatan konuklar, zaman zaman duygulu anlar yaşadılar.

Arkadaşları, Bahçe'ye bir sürpriz hazırlayarak ona Fenerbahçe flaması armağan ettiler. Bir dönem Anadolu Ajansı’nda görev yapan Ömer Kaya, Bahçe’nin Fenerbahçe altyapı macerasını hicvedip anlattığı hikayede Brezilyalı efsane futbolcu ve antrenör Didi’nin kendisini çok beğendiğini belirterek, “Didi, İsmail Bahçe didi” şeklinde cümleler sarf edince yemeğe katılan konuklar, gülmekten kendilerini alamadılar.

Beydağ Madenspor’da uzun yıllar kaptanlık yaptığını belirten İsmail Bahçe, 1971 yılında Fenerbahçe’nin altyapı seçmelerini kazandığını fakat İstanbul’da barınamadığı için geri dönmek zorunda kaldığını anlattı.

Onur Şahan

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor