Advert
Advert

Dükkan kiraları uçtu!

Dükkan kiraları uçtu!
Dükkan kiraları uçtu! Küçük Menderes
Bu içerik 692 kez okundu.

İlçe merkezine oranla daha büyük bir gelişim sergileyen Ayrancılar, gelişim düzeyinde sınır tanımıyor. Üç mahalleden oluşan 30 bin nüfuslu Ayrancılar; huzurlu yaşamı, gelişmiş iş imkanları ve İzmir ile Torbalı’ya eşit mesafede olmasıyla cazibe merkezi haline geldi. Yaklaşık 90 müteahhidin her yıl yüzlerce yeni konut inşa ettiği Ayrancılar’da dev markalar da yatırımlarını buraya kaydırmış durumda. Son altı yılda yüzde 100 konut artışının yaşandığı Ayrancılar’da ticari işletmelerin de sayısı artarken bölge, birçok yatırımcının adresi oluyor. Bölgedeki konut artışı ile birlikte gelen ticari cazibe, dükkan kiralarını da arttırdı. İzmir-Aydın Karayolu üzerindeki dükkan kiraları, aylık 3000 ila 12.000 lira arasında değişen meblağları buldu.

Taşı toprağı altın

İnşaat sektörünün gelişmesi ve adeta göç akınının başlamasıyla Ayrancılar, müteahhit cenneti haline geldi. Daha önceki yıllara göre konut fiyatları da oldukça artmış durumda. Bir zamanlar Ayrancılar’da Torbalı’nın yarı fiyatına evler bulunurken şimdi evlerin fiyatı, ilçeyle eşit duruma geldi. Konut fiyatlarının artması, kiraların da artmasına neden oldu. Gerek İzmir-Aydın Karayolu’nda olması nedeniyle geçiş güzergahı olması, gerekse bölgenin gelişmişliği nedeniyle dükkan kiraları, el yakmaya başladı.

"İkinci el otomobil alınır"

12 bin liraya ikinci el bir otomobilin rahatlıkla satın alındığını ifade eden işletmeciler, “Merkezi bir konumda yer alması ve çevresinde bulunan yüzlerce fabrika sayesinde Ayrancılar, çok fazla göç alıyor. Bu da mahallenin gelişmesine sebep olurken dükkan sahipleri de kiraları çok yüksek seviyede tutuyor” ifadelerini kullandılar.

 

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor