Advert
Advert

Ödemiş İYİ Parti İlçe Teşkilatı basın açıklaması yaptı

Ödemiş İYİ Parti İlçe Teşkilatı basın açıklaması yaptı
Ödemiş İYİ Parti İlçe Teşkilatı basın açıklaması yaptı Küçük Menderes
Bu içerik 661 kez okundu.

İYİ Parti Ödemiş İlçe Teşkilatı, basın açıklamasında bulundu. İYİ Parti Basın Sözcüsü Recep Yılmaz’ın bilgi verdiği açıklama ise şu şekilde: "Kıymetli Ödemiş Halkı! Partimizin kuruluşunun ilk gününden itibaren her açıklamamızda zor dönemde ve zor şartlarda yola çıktığımızın farkında olduğumuzu defalarca ifade etmiştik ancak inançla şunu da eklemiştik ki bu konuda milletimiz bizi hangi görevi layık görür ve ne emrederse biz onu dikkate alırız. Çünkü milletimize inanıyor ve güveniyoruz.  

 

Sevgili Ödemiş sevdalıları, akabinde hepimizin de tanık olduğu gibi milletimiz de bize güvenip inanmış ve kimlikleri bir yana bırakıp ülke için ortak paydalarda buluşmamız gereğinin emrini vermiştir. Tüm Türkiye ve de Ödemiş'te bu emri yerine getirmek için canla başla mücadelemize başladığımızın çoğunuz (gerçeği görmeye tahammülü olanlar)  tanığıdır.

 

"Kimse bizi sözümüzden döndüremez"

 

Evet, ilçemizde ittifak kurulurken belki bize verilen sözleri yerine getirmemiş olabilirler ancak görüyoruz ki verilen sözün kutsallığına inandığımızdan yola çıkılan ittifaka zarar gelmemesi yönünden sürekli iyi niyet ve anlayış gösteriyor oluşumuz, belli ki başka hesaplar peşinde olanların aklında farklı sinyaller yaratmış. Lakin gücünü ve inancını halktan alan bir partinin ilçe teşkilatı olan bizi hiç kimse, ne koltuk ne kişisel ne de grupsal nemalanmak adına halka verdiğimiz sözden döndüremez. Bunu da Ödemiş'in gelişmesi ve değişmesi adına çalışan 'beyinler' ve 'Ödemiş halkının isteğinin bekçisi' olan 'yürekler' anlar.

  

"Koltuk sevdalısı hiç olmadık"

 

Biz, seçim çalışmalarında Ödemiş halkına söz verirken onların kaygılarını da hissettik ve empati kurarak anlamaya çalıştık. Dolayısıyla verdiğimiz sözler, bu yüzden kutsaldır. Koltuk sevdalısı hiç olmadık. Ne partimiz ne de üyelerimiz, bu ego savaşlarının içinde zaten olamazdık.

 

Ve evet borçlar var ve geçmiş dönem belediyelerinden de geldiğinden koca bir yekun tutmuş. Doğrudur. Haklısınız!  Ancak seçim zamanı hepimiz, zaten bunları biliyorduk. Gerçek şudur ki Belediye Başkanımızın  'çözüm odaklı yola çıkmamasının sancısını' yaşıyoruz maalesef. E öyleyse bize kim kalıyor? 'Doğruyu' paylaşarak birlik ve beraberlikle bu günleri aşabileceğimiz Ödemiş halkı.

 

"Nedenlerini anlamaya çalıştık"

 

Peki, nedir bu doğrular ki her sonucu göze alıp dik ve inatla bu satışların önünde set durmaya çalışıyoruz. Sevgili Ödemiş halkı, konuya daha net vakıf olunması açısından rakamlarla izah etmek isteriz. Daha önceki başkanların dönemlerinde meclisten satışlarına onay verilen hali hazırda 1680 adet taşınmazın satışı henüz beklemektedir. Satış kararı alınmış taşınmazların haricinde 88 adet taşınmaz içeren yeni listenin meclise sunulduğunda gerekliliği yahut nedenlerini öncelikle anlamaya çalıştık. Zira o bekleyen 1680 adet taşınmaz var iken (önceki dönemlerdeki meclis toplantıları ile satış kararı alınmış taşınmazlar) 88 yeni yerin satışının istenmesinin yanlış olduğu konusunda da ısrarcı olabilirdik.

 

"60 taşınmazın satışını uygun gördük"

 

Ancak tarafımıza yapılan izahatlar neticesinde bir kısım taşınmazların satışının gerekli olduğuna biz de ikna olduk ve hatta 60 tanesinin satışa uygun olacağı kanaatimizi belirttik. Bu husustaki izahımız; taşınmazların yüzölçümü küçük olduğu, belediye kamu hizmeti ve faaliyetlerinde katkısının olmayacağı, bir kısım ürün veren ağaçların bakılamaması-kuruması sebebi ile özel mülkiyet alanı içerisinde daha sağlıklı ürünlendirileceği ve ilçemize katma değer sağlayacağı, bir kısım küçük yüzölçümüne sahip taşınmazların yıllık kiralama ihale giderlerinin dahi yıllık kira gelirlerini karşılamadığından bahisle kanaatimizi bildirmiş bulunmaktayız.

 

Neden reddettiklerini açıkladı

  

Kalan 28 tane taşınmazın satışının reddine ilişkin izahımız ise aşağıda belirtilmiştir. Neden? Sanayide bulunan 14 dükkanın satışına karşı çıkmamızın sebebi, bu dükkanların içinde hali hazırda zanaatkarların mesleğini ifa etmeleri, kiralarını zamanında ödemeleri ve belediyenin buralardan gelir elde ettiğinin gerçekliğindendir. Diğer 14 adet taşınmaz ise yüzölçümü-metrekaresinin büyük olması, ileride kamusal hizmet ve faaliyetlerde değerlendirilebileceği, belediyenin bu taşınmazlardan ciddi gelir elde etmesi olarak değerlendirme yapılmıştır.

 

"Ödemiş halkının hakkını koruyacağız"

 

Biz, milletimizin bize verdiği emir doğrultusunda ve bu yola çıkarken onlara verdiğimiz sözlerin ağırlığında direnecek ve Ödemiş halkının hakkını elbette koruyacağız. Sonucu ne olursa olsun! 'İyi bir Türkiye için varız. İyi bir Türkiye için yanınızdayız. İyi bir Türkiye için yola çıkıyoruz' demiştik. Ve biz hala bunun sözündeyiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

Ece Köseoğlu                                                  

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor