Advert
Advert

Kadına şiddet önergesi sundu

Kadına şiddet önergesi sundu
Kadına şiddet önergesi sundu Küçük Menderes
Bu içerik 665 kez okundu.

Geçtiğimiz akşam Ödemiş Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen Ekim Ayı Olağan Toplantısı’nda AK Parti Meclis Üyesi Asuman Karakayaoğlu, kadına yönelik şiddet kapsamında bir önerge sundu.

Meclis gündemi öncesi söz alarak konuşmasına başlayan Karakayaoğlu, şunları söyledi: "Kadına şiddet ve kadın cinayetleri karşısında ilgili her kurum ve kuruluşun şiddetle mücadele konusunda önleyici ve koruyucu tedbirleri alması gerekmektedir. Evliliklerde yaşanan şiddet vakalarına baktığımızda öfke kontrol bozukluğu olan ve şiddete eğilimli bireyler etken olmaktadır. Bunun yanında çoğu zaman evlenecek çiftlerin evlilik yolunda adım atarken medeni haklarını, şiddetin yaptırımlarını ve buna karşın nerelere başvuracaklarını bilmediklerini görüyoruz. Tüm bu nedenlerden dolayı daha sağlıklı bir toplum yapısını tesis etmek amacıyla evlilik için belediyemize başvuran çiftlerin evlilik akdi gerçekleşmeden önce bu konularda kendilerine eğitim verilmesini 5393 sayılı Belediye Yasası’nın 14. maddesine istinaden meclisimizde karar alınmasını arz ve talep ederim.”

Karakayaoğlu’nun önergesinin kabul edilmesinin ardından ek gündem maddesi oluşturuldu. Meclisten geçen önerge, oy birliği ile kabul edildi.

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor