Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Üyelerin talebi dikkate alındı

Üyelerin talebi dikkate alındı
Üyelerin talebi dikkate alındı Küçük Menderes
Bu içerik 406 kez okundu.

Ödemiş Ticaret Odası öncülüğünde "Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması Hakkında Yönetmelik" konulu bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, Ödemiş Mimarlar Odası Başkanı Şener Kırsoy, Ödemiş Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdür V. Nermin Pervan, ÖTO Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Tülin Bozoğlu, İnşaat Mühendisleri Odası'ndan Yüksel Erçoban ve Önal Mimarlık'tan Tarık Önal katıldılar.

Yeni yönetmeliğin devreye girmesi ile oluşacak yeni şartlar ve düzenlemeler hakkında görüşülen toplantıda ÖTO üyelerinin talepleri doğrultusunda mağduriyet yaşatmamak adına alınabilecek önlemler değerlendirildi. Önümüzdeki dönemde planlanabilecek yeni faaliyetler ile oda üyeleri ve sektör temsilcilerinin taleplerinin karşılanarak konu hakkında hakimiyet kurmalarını sağlayacak faaliyetler hakkında görüşüldü.

Belgeyi ÖTO verebiliyor

Yönetmelikteki düzenlemeler ile müteahhitlerin inşaatlarında Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi ustaların çalıştırılmasının önemi ortaya çıkarken Ödemiş Ticaret Odası da Mesleki Yeterlilik Belgesi verebilirliliği olan bir kurum olduğu için özellikle bu konu ile ilgili üyelerinden gelen talepler doğrultusunda hareket edeceğini duyurdu.

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş konu ile ilgili, "Oda olarak özellikle inşaat konusunda faaliyet gösteren üyelerimizi ilgilendiren Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması Hakkında Yönetmelik, devreye girmiş bulunmaktadır. Bugün yaptığımız toplantı ile yeni yönetmelik gereği odamız üyelerinin yaşayabileceği sıkıntı ve sorunları değerlendirmiş bulunmaktayız. Mesleki Yeterlilik Belgesi verebilir olan kurumumuzun oda üyelerimizden talepler toplayarak bir an önce faaliyete geçeceğini bildirmek isterim" dedi.

 

İlker Özekli

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler