Advert
Advert

3 Eylül’ün 97. yılını kutladı

3 Eylül’ün 97. yılını kutladı
3 Eylül’ün 97. yılını kutladı Küçük Menderes
Bu içerik 323 kez okundu.

Ödemiş Belediye Başkanı ve aynı zamanda Meclis Başkanı Mehmet Eriş, 3 Eylül Ödemiş’in kurtuluşunun 97. yılını kutlayarak, ”3 Eylül, bizim için çok değerli bir gün. 3 Eylül, Ödemiş’in kurtuluş günü. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ülkemizin her yerinden gelen yürekli şehitlerimizi sevgi ve rahmetle anıyorum” dedi.

 

“Koca otel binası yatıyor”

 

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, tarım şehri Ödemiş’in kalkınması adına turizmin de çok önemli olduğunu ve turizmin beraberinde gelen sıcak para girişinin şehri ekonomik olarak kalkındıracağının mesajlarını verdi.

 

Ödemiş halkının refah ve huzurunun artmasını hedeflediklerini paylaşan Eriş, "Birgi, Bozdağ, Gölcük ile Bademli, Ödemiş’in gerdanlığı konumundadır. Bu noktalar, turizm açısından kullanabileceğimiz çok değerli mekanlar. Gündemimizde en çok öne çıkan konu, Bozdağ ile Gölcük’teki otel sorunu. Burada var olan otellerimiz, yok konumunda. Gölcük’te bulunan Prenses Otel’in bahçesi, piknik için kiraya verildi ancak koca otel binası yatıyor. Bozdağ Döner Otel de aynı şekilde hizmet veremez durumda. Bu otellerin imarlaştırılması ile ilgili bir takım sıkıntılar yaşandı ancak son iki haftadır farklı yollarla çalışmalar başlatıldı ve devam ediyor” ifadelerini kullandı.

 

”2020 yılında tamamlanacak”

 

Gündemde dikkat çeken ve üzerine konuşulan maddeler ise meclis üyeleri arasında fikir alışverişi sağladı. Kiraz ve Beydağ ilçelerinin evsel nitelikli katı atıklarının aktarma istasyonu aracılığıyla Ödemiş Katı Atık Yönetim Tesisi’ne taşınarak yönetimin sağlanması amacıyla mülkiyeti Ödemiş Belediyesi’ne ait Çaylı Mahallesi’nde bulunan alanın 25 yıl süreyle İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne devir talebi konusunda uzun süre duruldu.

 

Ödemiş Belediye Başkanı Eriş, "Son teknoloji ile işlem yapılacak bu alanda projemizin 2020 yılı Temmuz ayında bitmesini hedeflemekteyiz. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 3.8'lik payının yanı sıra bu proje ile Ödemiş Belediyesi’ne de yüzde 2.2'lik bir katkı sağlanmış olacak” dedi.

 

"Finansal sıkıntılarımız var”

 

Gündemin 12’inci maddesi olan belediyeye ait taşınmazların ihtiyaç olan mali kaynağın sağlanması adına satılması hususundaki tartışmalar, yaklaşık bir buçuk saat sürdü. Eriş, karşılıklı fikir alışverişi sırasında meclis üyelerine şunları söyledi: ”Borç ödüyor, bir yandan da bir şeyler yapmaya çabalıyoruz. Yanan evler, mağduriyet yaşayan insanlar çok fazla. Bu insanlar hepimizin. Hizmetin olması gerekiyorsa olacak. O parti, bu parti ayrımı yapmadan hep birlikte bu dönemleri aşacağız. Bu borçlar ödenecek. Şu anda finansal sıkıntılarımız var. Kasım ile Aralık ayını düşünmek istemiyoruz” diye konuştu.

 

22 maddenin görüşülmesinin ardından dilek ve temenniler kısmında meclis üyeleri ile Eriş’in diyalogları da dikkat çekti. Dört saat süren toplantıda tüm partililer, saygı çerçevesinde iyi dileklerde bulunarak Ödemiş Belediyesi’ne ellerinden gelen desteği vereceklerini de ifade etti.

 

Ece Köseoğlu

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yerel esnafa ve basına sahip çık!
Yerel esnafa ve basına sahip çık!
"Buradaki insanlar kazansın"