Advert
Advert

“Ödemiş’i eğitim üssü haline getireceğiz”

 “Ödemiş’i eğitim üssü haline getireceğiz”
 “Ödemiş’i eğitim üssü haline getireceğiz” Küçük Menderes
Bu içerik 207 kez okundu.

AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Ramazan Şerif Delibalta, bu yıl öğrenci alımına başlayan Ödemiş Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) ve eğitim konuları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Metropol ilçeler haricinde ilk defa Bilim Sanat Merkezi'nin Ödemiş'te açıldığını vurgulayan Delibalta, "Küçük Menderes Havzası içerisinde Ödemiş'imizi eğitim üssü haline getireceğiz" dedi.

 

AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Ramazan Şerif Delibalta ve beraberindekiler, Ödemiş Bilim Sanat Merkezi'ne hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Başkan Delibalta, yaptığı açıklamada, “BİLSEM in ilçemize kazandırılması noktasında önemli girişimlerde bulunduk. Girişimlerimiz neticesinde Ödemiş’imize bu güzide kurumu kazandırmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bildiğiniz üzere İzmir'de BİLSEM, sadece Narlıdere, Konak ve Karşıyaka gibi metropol ilçelerde bulunmaktaydı. Kiraz, Beydağ, Ödemiş, Tire, Bayındır, Torbalı ilçelerimizde eğitim gören özel yetenekli çocuklarımız, ne yazık ki sınavı kazanmış olmalarına rağmen ulaşım zorluğundan dolayı sadece metropol ilçelerde bulunan Bilim Sanat Merkezlerine devam edemiyorlardı. Küçük Menderes Havzası'nda yaşayan öğrencilerimizin ve ailelerinin sıkıntısını çözmek için Ödemiş'te BİLSEM açılmasını kendimize hedef belirledik.

Girişimlerimiz neticesinde çok şükür ki 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı'nda Ödemiş BİLSEM, öğrenci alımına başladı. Bu yıl, elli bir yeni öğrenci alımı yapacak olan Ödemiş BİLSEM’e Torbalı ilçemizden öğrenci kaydının olması, ilçemiz açısından da mutluluk verici. Küçük Menderes Havzası'na hitap edecek olan okulumuzun Ödemiş’imize hayırlı olmasını diliyorum. Ödemiş BİLSEM'in ülkemizin beyin gücüne önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Eğitim konusunun kendileri için en önemli konuların başında geldiğini ifade eden Ramazan Şerif Delibaltai "İlçemizdeki eğitim kalitesinin artırılması için tüm kurum ve kuruluşların, sivil toplum kuruluşlarının, sendika ve derneklerin, vakıfların işbirliği içerisinde hareket etmesi önemlidir. Çocuklarımızın, gençlerimizin iyi bir eğitim görmesi, hepimizin birinci önceliğidir. Bu bilinç ile öğrencilerimizin, eğitimcilerimizin, velilerimizin her zaman yanında ve yakınında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Büşra Boyar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yerel esnafa ve basına sahip çık!
Yerel esnafa ve basına sahip çık!
"Buradaki insanlar kazansın"