Advert
Advert

Göçük alanındaki yaralar sarılıyor

Göçük alanındaki yaralar sarılıyor
Göçük alanındaki yaralar sarılıyor Küçük Menderes
Bu içerik 154 kez okundu.

Önceki gün Torbalı'nın Ayrancılar Mahallesi'nde yedi katlı apartmanın önündeki istinat duvarının çökmesiyle bazı daireler zarar görmüştü. Park halindeki bir otomobil ile motosiklet de göçük altında kalmıştı. Torbalı Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, enkaz kaldırmaya dün itibariyle başladı. Torbalı Belediyesi, tahliye edilen apartman sakinlerinden bazılarını otelde ağırladı. Diğer daire sakinleri ise Ayrancılar bölgesinde bulunan yakınlarına gitti.

Enkaz kaldırılacak

 

Torbalı Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Yakupoğlu, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Burada doğalgaz, su ve kanalizasyon hatlarının bulunduğunu, bu hatların değişmesi gerektiğini söyleyen Ali Yakupoğlu, çalışmaların yapılabilmesi için öncelikle enkaz kaldırma işlemlerinin tamamlanması gerektiğini belirtti. Yaptıkları incelemelerde binanın kolonlarında hasar oluşmadığını gördüklerini aktaran Ali Yakupoğlu, "Kolonlarda herhangi bir hasar yok ama bilirkişiler de inceleme yapacak. Yarın (bugün) enkazın tamamen kaldırılacağını tahmin ediyorum. Ardından da istinat duvarı yapılacak. Bina kullanılacak halde getirildikten sonra yeniden teslim edilecek" dedi.

"Mesai mefhumu gözetmiyoruz"
 

Torbalı Belediyesi ekipleri, çalışmaların son gününe kadar mağdur aileleri otelde ağırlayacak. Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Selim Özgan, “Yaşanan olayla ilgili bir kişinin bile burnunu kanamaması, bizim için en büyük mutluluktu. Mağdur olan vatandaşlarımızın rahat konaklamaları için gerekli lojistik desteği sağladık. Bölgede çadırlar kurduk ve önlemlerimizi aldık. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortak adımlar attık. Yaraların bir an önce sarılıp vatandaşlarımızın evlerine güvenli dönmesi için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarımızı hızlı şekilde sürdürüyoruz. İnşallah bu gibi olaylar bir daha yaşanmaz” diye konuştu.

 

İHA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yerel esnafa ve basına sahip çık!
Yerel esnafa ve basına sahip çık!
"Buradaki insanlar kazansın"