Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Duayen gazeteciden imza günü

Duayen gazeteciden imza günü
Duayen gazeteciden imza günü Küçük Menderes
Bu içerik 397 kez okundu.

Ödemiş’in usta gazetecisi 81 yaşındaki Yüksel Balcı, Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi’nde haberlerini derlediği ikinci kitabının imza gününü düzenledi.

Demirören Haber Ajansı (DHA) Ödemiş İlçe Temsilcisi Yüksel Balcı, 1974-2008 yılları arasında DHA’da yayınlanan haberlerini derleyerek ‘Haberlerimden Haberin Olsun’ adlı kitabı ilk kez 2009 yılında çıkardı. Beş yüzden fazla haberi barındıran Haberlerimden Haberin Olsun’un ardından ikincisi için çalışmalara başlayan Balcı, 2007-2019 yılları arasında yaptığı haberleri de derleyerek Haberlerimden Haberin Olsun’un ikincisini çıkardı. Balcı, bölgenin tek televizyonu TV9 İzmir ve gazetemizi ziyaret ederek konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

”Kaleminizi asla satmayın”

Usta gazeteci, ”Her iki kitabımda bini geçkin haberim bulunuyor. 57 yıllık gazetecilik hayatımda en önemsediğim şey, haberlerimin sonuç getirmesiydi. Sonuç aldığım yüzlerce haberim var. Zaten sonuç alamadığımız haberlerin de anlamsız olduğunu ve kamuoyuna katkısı olmadığını düşünürüm. Şu anda gazeteciliğe henüz başlamış ve sahada henüz bulunan arkadaşlarıma en büyük tavsiyem, kaynağınız net olsun. Güvenmediğiniz kaynaktan yola çıkarak asla haber yapmayın. Bir diğer tavsiyem ise kaleminizi asla satmayın. Ben, tüm hayatım boyunca kendime bunları ilke alarak mesleği yaptım. İmza günü kapsamında da böyle bir günde Ödemişlilerle olacağım için mutluluk duyuyorum. Ödemişliler, kitabıma bir baksın. Ödemiş’te sonuç aldığımız ve değiştirdiğimiz her ne varsa görecekler” dedi.

Balcı, ”Ödemiş Belediyesi’nin sponsorluğunda bastırdığım ilk kitabımın ardından ikinci kitabı da yine Ödemiş Belediyesi sponsorluğunda bastırdım. Destekleri için Ödemiş Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Ece Köseoğlu  

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler