Advert
Advert

Kent Konseyi olağan toplandı

Kent Konseyi olağan toplandı
Kent Konseyi olağan toplandı Küçük Menderes
Bu içerik 326 kez okundu.

Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu, salı günü saat 18.00’de Kent Konseyi binasında toplandı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Mehmet Taşlı, Kent Konseyi olarak son günlerde yapılan etkinliklere verdikleri desteklerden söz ederek, “Davet edildiğimiz etkinliklere en yoğun şekilde destek olmaya çalıştık” dedi. Taşlı, şunları söyledi: “3 Eylül Ödemiş’in Kurtuluşu Etkinlikleri ve 35. Ödemiş Milli Fuarı dolayısıyla yapılan bütün etkinliklere Yürütme Kurulu üyeleri olarak destek verdik. Özellikle Gölcük’te çevre duyarlılığı adına yapılan temizlik çalışmasına etkin destek verdik.

Öte yandan, daha önce kurulmuş olup da faaliyet yürütmeyen meclis ve çalışma gruplarını yeniden canlandırmaya çalıştık. Kadın Meclisi ile Kültür-Sanat Çalışma Grubu'nu yeniden canlandırmak için toplantılar yaptık. Bu toplantılar, Eylül ayı sonunda yapılacak genel kurul sonrasında daha da somutlaşacaktır. Genel kurulda Kadın, Gençlik ve Engelli meclislerinin yanında bazı yeni meclislerin kurulması için onay alacağız. Ekim ayı ile birlikte meclis ve çalışma gruplarını hızla harekete geçirip Ödemiş’te yapılabilecek projeler hakkında yeni fikirlerin oluşması için hemşerilerimizle birlikte olmaya başlayacağız. Kent Konseyi Genel Sekreteri için belediye tarafından henüz atama yapılmadı. Bu atamanın bir an önce yapılmasını bekliyoruz.”

Haftaya genel kurul var

Toplantıda Eylül Ayı Genel Kurulu'nun 19 Eylül Perşembe günü saat 17.00’de eski otogar üstündeki nikah salonunda yapılmasına karar verildi. İlk toplantıda salt çoğunluk sağlanamazsa ikinci toplantı, 26 Eylül Perşembe günü yine aynı yer ve saatte yapılacak.

Genel Kurul gündemi de şu şekilde oluşturuldu: Açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı, başkanın açılış konuşması, yeni meclisler hakkında görüşmeler, dilek ve temenniler, kapanış.

Genel kurul ile ilgili bileşenlere çağrıların yapılıp basın yayın organları aracılığı ile duyuru yapılmasına karar verildi. Toplantı, dilek ve temennilerle sona erdi.

 

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yerel esnafa ve basına sahip çık!
Yerel esnafa ve basına sahip çık!
"Buradaki insanlar kazansın"