Advert
Advert

Göçük mağdurları otele yerleştiriliyor

Göçük mağdurları otele yerleştiriliyor
Göçük mağdurları otele yerleştiriliyor Küçük Menderes
Bu içerik 741 kez okundu.
Advert

İstinat duvarının çökmesi sonucu meydana gelen göçük sebebiyle evlerini terk etmek sorunda kalan ailelerin belediye tarafından geçici olarak otellerde misafir edileceği bildirildi. Göçükle birlikte oluşan toprak ve kaya parçalarının yandaki binanın kot altında kalan iki dairesinin dış cephesine zarar vermesi sebebiyle belediye yetkilileri apartmanı mühürledi.

 

28 dairelik apartman boşaltılırken gidecek yeri olmayanlara Torbalı Belediyesi kucak açtı. Dileyen aileleri gerekli tadilat ve güçlendirme çalışmalarının sona ereceği güne kadar otelde misafir edecek olan Torbalı Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte koordine çalışarak mağduriyetin en kısa sürede giderilmesini sağlayacaklarını bildirdi.

"İkinci göçük tehlikesi yok"
 

Torbalı Belediyesi tarafından yapılan açıklamada gerekli tüm tedbirlerin alındığı, bölgede ikinci bir göçük tehlikesinin olmadığı ifade edildi. Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yakupoğlu, “Yaşanan talihsiz olayla ilgili Fen İşleri Müdürlüğümüz seferber olmuş durumda. Büyükşehir Belediyesi çalışmaları başlattı. Zarar tespit çalışmalarında bulunacağız. Apartmanın kolonlarında herhangi bir zararın olmaması sevindirici. Yıkılan bazı balkonlar var. Onlar da en kısa sürede onarılıp yapılacak. Bu süre zarfında bina mühürlü olacak. Gidecek ya da kalacak yerleri olmayanlar, belediyemiz tarafından otelde ağırlanacak. Bu talihsiz kazada kimsenin burnunun kanamaması, en büyük tesellimiz. En kısa sürede çalışmaları tamamlayıp binayı kullanıma açacağız” ifadelerini kullandı.

 

İHA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEMA Vakfı Ödemiş’te faaliyetlerine başladı
TEMA Vakfı Ödemiş’te faaliyetlerine başladı
Esnafın kabusu sahte paraya dikkat!
Esnafın kabusu sahte paraya dikkat!