Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Dağcılar rotasını çizdi

Dağcılar rotasını çizdi
Dağcılar rotasını çizdi Küçük Menderes
Bu içerik 268 kez okundu.

Efe Dağcılık, 2019-2020 sezonu programını tamamladı.  Efe Dağcılık Başkanı Mehmet Taşlı,”Bu hafta sonu Güzelçamlı ile başlıyoruz.Ödemiş Belediye Spor ve Efe Dağcılık Gençlik ve Spor Kulübü olarak sağlıklı, mutlu bir hayat için, boş zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmek amacıyla bölgesel tarihi, kültürel, doğal güzelliklerimizin farkına varmak, bilmek ve keşfetmek için, gençlere güzel bir yaşam modeli olmak ile sağlıklı nesiller yetiştirmek, çevreyi korumak, güzelleştirmek için, sosyal etkinliklerimizi, paylaşımlarımızı ve birlikteliği arttırmak ve daha birçok sebep için dağcılık sporunu yapmaya yaygınlaştırmaya tanıtmaya çalışıyoruz. Bu işin bir sosyal sorumluluk olduğunun bilinciyle faaliyetlerimizi toplumun her kesimine ulaştırmaya ve onların katılımı, uyumu için gerekli çalışmayı yapmaya gayret ediyoruz” dedi.

 

Öğrencilere ulaşım bedeli yüzde 50 olacak

 

Taşlı, sağlık durumu uygun olan Ödemişlilerin kulübe katılabileceğini aktararak, ”Yürüyüşlerimizde farklı kondisyonlara uygun rotalar var. Ayrıca listeyi yaparken performans geliştirici bir şekilde olmasına dikkat ettik. Aramıza katılan arkadaşlara bilgilendirme de yapacağız. Dağcılığın bir disiplin işi olduğunu, kuralları olduğunu, uygun giysi ve ekipman gerektiğini, ortak bir faaliyet olduğunu, dayanışma sabır gerektirdiğini sık sık hatırlayacağız. Yürüyüş sırasında çevreye en ufak bir zarar vermeden doğaya saygı göstererek ve doğadaki çöpler ile atıkları toplayarak bu faaliyetlerimizi gerçekleştireceğiz. Faaliyetlerimizde ticari bir öncelik kesinlikle yoktur. Sadece katılım ve ulaşım bedelini ortak olarak ödüyoruz. Öğrencilere ulaşım bedeli yüzde 50 indirimli olacak. Efe Dağcılık Kulübü olarak bu sporu yaparken kendi milli değerlerimizi de yaşatmaya gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kulübe katılım şartlarını anlattı

 

Başkan Taşlı, kulübün faaliyetlerini şu şekilde sıraladı: "29 Ekim Cumhuriyet Şenliği dağcılık faaliyeti, 10 Kasım Ata'ya saygı Yürüyüşü, Sarıkamış Şehitleri Yürüyüşü, Eğitim Emekçileri Yürüyüşü, 19 Mayıs Yürüyüşü etkinliklerimiz olacak. Bu sezon toplam 39 yürüyüş rotamız var. Yüksek dağcılık olarak dört etkinliğimiz olacak. Ayrıca çevre kulüplerle ortak etkinliklere katılacağız. Faaliyetlerimize katılmak isteyenler için gerekli evraklar şunlardır: 2 adet fotoğraf, 2 adet nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık raporu (Ek6-Spor için), başvuru formu doldurulacak. formu tarafımdan temin edebilirsiniz. Bu belgelerle başvurduğunuzda hem kulübümüze üye oluyorsunuz hem de dağcılık lisansına sahip oluyorsunuz. Programda bizimle irtibat kuracağınız numaralarımız bulunuyor. Gerekli olduğumda bizden de bilgi alabilirsiniz. Faaliyetimize katılacak, katılmayı düşünen arkadaşlarımızın Facebook sayfamıza katılmaları ve WhatsApp grubumuzda 'Etkinliğe Katılıyorum' yazmaları gerekmektedir. Ya da telefonla bize bildirmeleri gerekmektedir. Önümüzdeki sezonun hepimiz için başarılı, verimli ve hayırlı geçmesini arzu ederek başlangıcı bu hafta yeryüzü cenneti Dilek Yarımadası Milli Parkı Güzelçamlı-Oluklu Kanyon ile yapacağımızı da belirtmek isterim.”

 

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler