Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

50 yıl sonra aynı sıralarda buluştular

50 yıl sonra aynı sıralarda buluştular
50 yıl sonra aynı sıralarda buluştular Küçük Menderes
Bu içerik 2225 kez okundu.

Sosyal medya, 50 yıllık sınıf arkadaşlarını bir araya getirdi. 50 yıl önce Ovakent Ortaokulu’nda aynı sıralarda oturan ve şu anda Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşayan sınıf arkadaşları, sosyal medyadan birbirlerini bularak Ödemiş’te buluştu.

Buluşmaya öncülük yapan Turgay Özkan heyecanını dile getirerek, "Şu anda Ovakent Lisesi olan ve bundan 50 sene önce Adagide Ortaokulu olarak adlandırılan okuldaki sınıf arkadaşlarımı bulmak için yaklaşık 3-4 aydır çalışma yapıyorum. Aslen Ödemişliyim ancak şu anda Antalya-Kaş’ta yaşıyorum. 3-4 aylık çalışma kapsamında yaklaşık 90 kişi olan dönemimden 55 kişiye erişim sağlama fırsatı yakaladım. Herkes olumlu dönünce böyle bir toplantı yapmaya karar verdik. Kıbrıs’tan, Almanya’dan, İstanbul’dan ve Türkiye'nin farklı bölgelerinden sınıf arkadaşlarımızla 09.09.2019’da Ödemiş’te buluşma ayarladık. Tarih de bizim için çok anlamlı oldu” dedi.

”Okul sıralarında eskileri yad ettik”

Sosyal medyanın doğru kullanıldığında çok iyi şeylere aracılık da sağladığını paylaşan Özkan, ”Buluşmada 76 kişiydik. Sınıf arkadaşlarımızın çoğu eşleriyle geldi. Önce şu anda Ovakent Lisesi olan ortaokulumuzu ziyaret ettik. Okul müdürümüz, öğretmenler, öğrenciler bizi çok güzel ağırladı. Sınıfları dolaştık. Öğrencilerimizle sohbet ettik. Bazı dostlarımız, öğrencilere kitap hediye etti. Mezun olduğumuz sıralara oturup eskileri yad ettik. O zamanlar kara tahta olan sınıflarda şimdi elektronik tahtalar var. O tahtaları kullandık. Ardından Bademli Mahallesi’ne giderek oraları gezdik. Sohbet ettik. Akşamına da Zeytinlik Öncel Restoran’da yemek yedik. Tüm arkadaşlarımı yeniden görmek, geçmişe yolculuk yaptığımı hissettirdi. Her birinin mutlu olduğunu görmekten ayrıca mutluluk duydum. Bu sene ilkini gerçekleştirdiğimiz bu buluşma, gelecek yıllarda da devam edecek. Her yıl olmasa bile iki yılda bir mutlaka görüşeceğiz. Birbirimize söz verdik” dedi.

”Diktiğimiz fidanlar, yarım asırlık çınarlar oldu”

Özkan, sınıf arkadaşlarının 60 ila 65 yaş arasında olduğunun da altını çizerek şunları ekledi:  "Aynı sıralarda oturduğum dostlarıma ulaştığım için çok mutluyum. Şu anda lise olan okulda bizim fidan olarak diktiğimiz çınar ağaçları, şimdi yarım asırlık olmuş. Öğrencilerle sohbet ederken de söyledim. Öğrencilere, 'Çocukluk dostlarınızı asla kaybetmeyin. Dostluklarınızı bitirmeyin. 50 yıl sonra buluşmak yerine her yıl düzenli olarak okul arkadaşlarınızla buluşun, mutlaka kaynaşın. Birbirinizi bırakmayın' dedim. Bunun yanı sıra öğretmenlerimizle de buluştuk. İlk olarak bize eğitim veren hocamız Yaşar Varış ile Osman Çukur ile de görüşme imkanı yakaladık. Kendilerine üzerinde özlü sözler yazan ahşaptan tahtalar hediye ettik. Geçmişe yolculukta yanımda olan, buluştuğum tüm güzel dostlarıma ve öğretmenlerime teşekkür ediyorum.”

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Leyla Kackan Yeşilçayir     2019-09-11 Öncelikle çok büyük emeği geçen Turgay Özkan'a teşekkür ediyorum. Eşim Mustafa Yeşilçayir in ortaokul arkadaşlarıyla tanışmaya vesile oldu 3 yıl eğitim gördüğüm okulumu görmek uzun yıllar sonra kısmet oldu.Hersey çok güzeldi tekrarını diliyorum.İnsaallah1974 yılında Adagide orta okulundan mezun olan arkadaşlarımla da buluşuruz
ŞÜKRAN KAYA DERELİ     2019-09-11 Bende 81_82 Ovakent lisesi mezunuyum ne guzel olmuş toplanmişsınız .Bizde bizim sinıf olarak 2 sene önce buluşmuştuk İzmirde cok guzel nezih bi toplantımız olmuştu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Eriş’i topa tuttular
Başkan Eriş’i topa tuttular
Koyunlar beşiz doğurdu sahibinin yüzü güldü
Koyunlar beşiz doğurdu sahibinin yüzü güldü