Advert
Advert

Kılıçdaroğlu'ndan Selçuk'a ziyaret

Kılıçdaroğlu'ndan Selçuk'a ziyaret
Kılıçdaroğlu'ndan Selçuk'a ziyaret Küçük Menderes
Bu içerik 255 kez okundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın’daki programının ardından Selçuk Belediyesi'ni ziyaret etti. Belediye hizmet binası önünde kendisini karşılayan vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, Selçuk’ta yerel yönetimlerin tekrar partisi tarafından kazanılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Kılıçdaroğlu, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan bahsederek, “Yanımda iki kadın belediye başkanımız var. Bu; cumhuriyetin, kadın erkek eşitliğinin, medeni kanunun bize sunduğu bir değer, bir güzelliktir. Bizim görevimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının bize bıraktığı cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmaktır. Bunu hep birlikte ve demokratik yöntemlerle yapacağız. Tıpkı İstanbul’da olduğu gibi, Ankara’da, Mersin’de, Adana ve Antalya’da da olduğu gibi. Bunu demokratik yöntemlerle, kırmadan, dökmeden, kararlılıkla yaptık. Demokratik yöntemlerle elde ettiğimiz bu başarıyı sadece Türkiye değil, tüm dünya alkışladı. Bütün dünya şunun farkına vardı: Türkiye’de demokrasi var. Türkiye’de demokratik yollarla mücadele eden bir Cumhuriyet Halk Partisi var” diye konuştu.

“Çalışkan bir kadını belediye başkanı yaptınız”
 

Konuşmasının sonunda Selçuklulara teşekkür eden Kılıçdaroğlu, “Siz, üzerinize düşeni yaptınız. Çalışkan bir kadını belediye başkanı yaptınız. Halkımıza hizmet edecek, Selçuk’u tüm dünyada daha görünür kılacak. Buna yürekten inanıyorum. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Selçuk Belediye Başkanımız el ele verecekler, birlikte burayı daha yaşanabilir, daha güzel bir kente dönüştürecekler” dedi.
 

"Artık siz, bize emanetsiniz"

 

Başkan Sengel de Kılıçdaroğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bundan altı ay önce seçim büromuzun açılışında sizinle birlikte Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na bir söz vermiştik. 'Tekrar Selçuk’ta Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını dalgalandıracağız' demiştik. Dalgalandırdık. O güne kadar biz size emanettik, bundan sonra da siz bize emanetsiniz. Sayın Genel Başkanıma tekrar çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

İHA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yerel esnafa ve basına sahip çık!
Yerel esnafa ve basına sahip çık!
"Buradaki insanlar kazansın"