Advert
Advert

Birgi'nin festivaline dopdolu program

Birgi'nin festivaline dopdolu program
Birgi'nin festivaline dopdolu program Küçük Menderes
Bu içerik 596 kez okundu.

Ödemiş Belediyesi tarafından Ödemiş ve çevresinde üretilen ürünleri ön plana çıkararak üreticilere destek sağlamak üzere14 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek Birgi İncir ve İpek Festivali'nin programı belli oldu. Dopdolu bir içerik, festivale katılacak olan vatandaşları bekliyor. Buna göre cumartesi günü ilk olarak saat 11.00'de Zeytinlik Mahallesi'ndeki İpek Böceği Evi'nin açılışı yapılacak. Saat 12.00'de ise Birgi Festival Alanı'nda Festival Alanı Açılış Programı olacak.

Saat 15.00'te incir konulu bir panel düzenlenecek. İrimağzı Kahve'deki panelde konuşmacı olarak Enstitü Müdürü ve Ziraat Yüksek Mühendisi Selim Arpacı, Gıda yüksek Mühendisi Ramazan Konak ile Ziraat Yüksek Mühendisi Eşref Tutmuş yer alacaklar.

Birgi İncir ve İpek Festivali, saat 18.00'de Dervişağa Medresesi'ndeki söyleşi ile sürecek. Burada KÖY-KOOP Başkanı Neptün Soyer, tarım alanındaki yazılarıyla tanınan Gazeteci-Yazar İsmail Uğural ve Ege Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Engin Berber konuşacak.

Festivalin finali ise Ödemişli ünlü şarkıcı Sadık Karan konseri ile gerçekleşecek. Karan, hemşehrileri ile saat 20.30'da Birgi Mahallesi Meydanı'nda buluşarak onları şarkılarıyla coşturacak.

Ece Köseoğlu

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yerel esnafa ve basına sahip çık!
Yerel esnafa ve basına sahip çık!
"Buradaki insanlar kazansın"